Komputer resetuje się w trakcie ładowania winXP

Witam, od niedawna mam problem z resetującym się komputerem. Komputer w trakcie ładowania się windowsa (te paski przelatujące z lewej strony do prawej) resetuje się. Uruchamia się dopiero za którymś razem. Nie można go nawet uruchomić w trybie awaryjnym (w tym przypadku ładuje się część plików a potem reset). Gdy komputer już się załaduje to wszystko działa już bez problemów, nie ma żadnych resetów. Komputer ma ponad 10 lat i nie było czegoś takiego nigdy. Kilka(może kilkanaście) dni przed tym użyłem optymalizacji rejestru z poradnika na pewnym forum (nie przyspieszył niestety, a wręcz lekko zwolnił), jednak problem z resetami pojawił się później. Wie ktoś jaka jest tego przyczyna?

To może być cokolwiek, uszkodzony dysk, ram, karta, przegrzewający się procesor itd…

Sprawdź temperatury CPU, Karty, wykonaj test pamięci ram, sprawdź czy na dysku nie ma bad sektorów, czy smart nie zgłasza problemów z hdd, i koniecznie wyczyść komputer z kurzu.

Jeszcze jak byś mi powiedział jak to zrobić to byłbym bardzo wdzięczny.

@edit, ale czy przypadkiem, gdyby któryś z tych problemów które Ty wymieniłeś występował, komputer nie resetował by się także w trakcie grania/normalnego działania? On restartuje się tylko w trakcie startu systemu.

BIOS

Memtest

MHDD

Obsługa dysków w Ubuntu

Na początku sprawdźmy sprzęt, czy jest na pewno dobry. Jak tak, to wtedy zajmiemy się aspektem programowym.