Komputer resetuje się

Witam. Jeżeli zły dział to przeprzaszam. Mam problem z moim komputerem. Niedawno była wymieniana pasta i po wszystkim od tamtej pory sam się resetuje. Sprawdzałem temp. procka, karty itp i wszystko w normie. Mam tak tylko jak gram, ale ostatnio zaczął się resetować, co bym nie robił. Proszę o pomoc, zasilacz firmy FEEL z modecomu taki mi sie zdaje. Grafka Nvidia 6600GT. Cały komputer ma mniej więcej 7 lat. Proszę o pomoc.

Dobrze nałożyłeś pastę tzn. nie za grubo? Temperatury mierzyłeś w spoczynku, czy też pod obciążeniem? Pożycz od kogoś inny (dobry!) zasilacz, coś pokroju Chieftec’a, Antec’a czy OCZ i zobacz, czy się nie będzie resetować.

Informatyk mi nakładał pastę, więc myślę, że dobrze ;] co do temperatur to pod obciążeniem 4h i nic. A co do zasilacza to nie mam zbytnio od kogo pożyczyć… Jakieś inne opcje ?

Kondensatory na płycie w porządku tzn. nie napuchnięte?

Witaj

sprawdź punkt 7 czy by się zgadzało

  1. Komputer sam się wyłącza lub restartuje

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=148372

Co do kondensatorów to w porządku, a co do punktu to temperatury w normie, niedawno był czyszczony, a zasilacza na zmiane nie mam…

Jeśli komp resetuje się nawet, jeśli nic na nim nie robisz, to na 90% winien jest zasilacz.

Dodane 16.09.2012 (N) 11:04

Podaj resztę sprzętu.

ten obecny zasilacz ile ma lat?

najlepiej by było jak byś podmienił zasilacz na jakiś markowy na próbę,jak masz możliwość to go odciąż trochę,chyba że nic nie możesz odłączyć

@

ale ja nie napisałem,że ma go teraz podmieniać

Autor pisał właśnie, że nie ma zasilacza na podmianę.

Ok już podaję sprzęt:

Intel® Pentium 4 CPU 2.80GHz

2GB RAM

Nvidia 6600GT

Zasilacz FEEL 350ATX 350W MODECOM

GIGABYTE GA-8I915P-D

Zasilacz do wymiany. Daj napięcia z lini 3,3 , 5 , 12 v pod obciążeniem np programu OCCT.

400-tka powinna Ci wystarczyć. Jak go nie podkręcasz, kup taki zasilacz jak mój (Chieftec GPA-400S). Półtora roku zapłaciłem za niego 120zł w Komputroniku i od tej pory działa bez żadnego szwanku (a trochę konfigów już zasilał). Nie jest to jakaś ekstraklasa w grupie zasilaczy, ale na pewno będzie lepszy od Twojego Modecoma.

miałem kiedyś podobny problem wymieniłem grafikę i przede wszystkim wzmacniacz na mocniejszy i gra gitara już mi się nie restartuje innych rad nie dam bo za mało się znam mogę podpowiedz co mi pomogło co nie znaczy ze tobie pomoże ale zawsze pomaga ciepły okład z piersi

Heh. Dzięki za porady teraz dostałem taki bajerancki error blue screen i wychodzi na to, że to coś może być z systemem. Postaram się jak najszybciej go sformatować i dam odpowiedź :slight_smile:

BSOD nie zawsze musi oznaczać problemy z systemem. Podaj treść błędu. Takie kwiatki również występują przy problemach z PSU (zasilaczem).

Eh, już po formacie trochę się poprawiło, bo już nie tak często się resetuje, ale i tak jest nadal ten sam problem. A to wszystko zaczęło się od tego, że zacząłem czyścić kompa i wymieniłem paste -,-’

Jeśli problem nadal występuje a temperatury OK, zmierz napięcia na zasilaczu, zapewne one są przyczyną Twoich problemów.

A można krok po kroku ? Bo nie mam żadnego sprzętu do tego, to może jakiś program. ;]

Też miałem taki problem to jest przez grafikę musisz wymienić grafe

tym sprawdż , zobaczymy co powie

http://www.dobreprogramy.pl/HWiNFO32,Pr … 15982.html