Komputer restartuje mi się po wyjściu z niektórych gier

Mam problem gdy wychodzę z niektórych gier np: Painkiler Medal Of Honor Allied Assult Breukaut czy NBA LIVE 2004 do Windowsa to komputer mi się restartuje czyli tak jak by się go uruchamiało ponownie. Na Windowsie 98 takie żeczy mi się nie działy a gdy zainstalowałem Windowsa XP to takie żeczy mi się porobiły. Próbowałem zrobić format ale to nic nie dało. Mam zainstalowanego Service Packa 2 najnowsze sterowniki do karty graficznej i płyty głównej robiłem scan disc defragmentacje dysku ale to nic nie dało. A np gdy gram w Football Managera 2005 i wyjdę z gry to żadko mi się komputer zrestaruje. Nie po wszystkich grach komputer mi się restartuje po niektórych normalnie wychodzi do Windowsa. Podam konfigurację mojego kompa:

Procesor: AMD DURON 1.0 GHZ

Karta Graficzna: GeForce 2 MX 400

Płyta główna: ECS K7VTA3

386Ram DDR.

No i co mam zrobić?

POMÓŻCIE :cry: :frowning:

Spróbuj sprawdzić kompa antywirusem,antyspyware ( najlepiej ewido) i zrób jeszcze raz gruntowny scan disc.Zainstaluj starsze sterowniki do grafiki (podobno te nowe nie współpracują najlepiej ze starszymi modelami kart graficznych) http://www.nvidia.com . Daj log z hijacka.Nie martw się twój komp napewno z tego wyjdzie :wink:

Scan Disc to zrobiłem wczoraj i zaznaczyłem opcje automatycznie naprawiaj błędy i dotego przeskanowałem system programami Ad Adware Se Profesional 1.06 PL i Avastem 4.6Home. A moje sterowniki do karty graficznej nie są wcale takie nowe oto ich wersja 71.84. No i co mam dalej zrobić?

daj loga z hijackthis

Sprawcą jest SP2 , sprawdziłem to już dokładnie na grach painkiller czy medal of honor i farcry co do farcry wystarczało pobrać najnowszy patch , nie wiem czy patche do tych twoich gier juz są tak aby te resety nie wystepowały przy SP2 , te gry działają bezproblemowo bez pakietów SP i windowsie 98 , ja to rozwiązałem w ten sposób że zainstalowałem 2 systemy , 98 se pod gry i win XP+SP2 do pracy i internetu.

ale nawet podczas grania, wcześniej wyłączał się podczas wczytywania zapisanego stanu gry. Sprawdzałem hijacka i niby wszystko było ok.

Czy wgrania patcha pomoże???

Zbychu to nie jest wina Service Packa 2 bo moi koledzy z klasy mają podobną konfigurację kompa i używają tego samego Service Packa 2 co i ja bo mają go odemnie i jakoś nic im takiego NIGDY nie robiło. Nawet pożyczyłem im te gry po kórych mi sie komputer restartował i muwili że u nich wszystko dobrze działa i komputer im się nie zrestartował po tych grach.

Moi koledzy maja nawet tą samą karte graficzną co ja i mają te same sterowniki do niej dograne co ja więc to nie jest chyba wina Service Packa 2.

A np: mój kolega (nie z klasy) ma tą samą karte graficzną co ja i Windowsa XP ma odemnie i ma zainstalowanego Service Packa 1 i ma to samo co ja. Podam inny przykład rok temu miałem wgrane troche starsze sterowniki do karty graficznej i Service Packa 1 i to samo mi się działo więc zainstalowałem trochę nowsze sterowniki do karty graficznej i to też nic nie pomogło i dalej mi się komputer restartował po niektórych grach. Tak więc to nie jest wina Service Packa 2.

No i co wy na to?

CO MAM ZROBIĆ?

:roll: