Komputer restartuje po podkreceniu

(Dawidwalentowicz) #1

Witam.Zachciało mi się zabawy z podkręceniem procesora i komputer nie wstaje. Na początku z orginalnych 133 MHz zmieniłem na 160 MHz. było ok, pózniej po restarcie zmieniłem na 180 MHz i pojawił się problem.włacza się na około 2-3 sekundy po czym resetuję i od nowa to samo. myslałem że jak wyciagne baterie to przywróci to orginalne ustawienia BIOSu,tak też zrobiłem na cała noc bez baterii sobię postał po czym rano sie okazało ze nic to nie dało. Tak więc myslę ze coś się przepaliło albo płyta albo procesor. Teraz takie pytanie co kupić żeby nie wydawać pieniedzy w błoto?

Płyta głowna INTEL DH55PJ-http://www.intel.com/content/www/us/en/motherboards/desktop-motherboards/desktop-board-dh55pj.html

procesor INTEL i5 650 http://ark.intel.com/pl/products/43546/ ... e-3_20-GHz

Zadnych voltów nie dotykałem tylko frequency clock.Proszę o pomoc!

(system) #2

Zrób jeszcze tak:

1.Podczas startu wejdź do BIOSu przez naciskanie klawisza F2;

2.Po wejściu do BIOSu naciśnij klawisz F9, aby przywrócić ustawienia standardowe;

3.Teraz naciśnij klawisz F10, aby zapisać zmiany i wyjść z BIOSu;

1. Restart komputera.

(Dawidwalentowicz) #3

Dzięki za odpowiedz. Sprawa wygląda tak: Podczas startu komputera nic się nie pokazuję na ekranie. "black screen" podobnie jak bym wyciągnął kabel DVI od monitora co skutkuje brakiem sygnału.

(system) #4

Wcześniej pisałeś tylko o restartowaniu się komputera. Nie pisałeś, że masz czarny ekran, a to jest w istocie główny problem. Wygląda to jednak na uszkodzenie procesora lub karty graficznej(?). No ale przy karcie nic nie kombinowałeś, to raczej nie, chociaż można by spróbować użyć zewnętrznej karty graficznej lub odwrotnie - zintegrowanej, bo taka tam, zdaje się(?), jest. Trudno powiedzieć co tu walnęło. Jeśli chcesz utrzymać tę płytę główną, to pozostaje wymiana procesora, jednak bez pewności pozytywnego skutku.

(Dawidwalentowicz) #5

Witam ponownie. Wziąłem się do roboty z tym tematem, bo komputer potrzebny zwłaszcza to co na dysku się marnuje teraz, a wiec? procesor wyciągnięty razem z kartą "poszedł" sobie do kolegi gdzie uruchomił swój komputer na mojej karcie i procesorze. Wykluczone jest ze karta graficzna została spalona razem z procesorem, później odwiedziłem drugiego znajomego co ma pojęcie w tym temacie i po przedstawieniu mu sytuacji o próbie restartu biosu poprzez baterie pojawił się uśmiech po czym "zworkę" trzeba było przesunąć na wyłączonym zasilaniu, ponownie uruchomić komputer, nacisnąć "F3" zmienić ustawienia BIOS-a na 133MHz i ominąć koszty związane z wymianą podzespołów:) Co ciekawe? sama bateria wyjęta nawet na cała noc nie zresetuję biosu. Pozdrawiam:))