Komputer restartuje się gdy dokładam ram

(Usamarusia) #1

Moje pierwotne ramy to: thumb_DSC01750.JPG. Dokupiłem 1gb ram tej samej firmy:t2250_ramy.jpg

Gdy dokładam lub wsadzam same te ramy (1gb) komputer włącza się i dochodzi do różnych momentów, wyboru użytkowników czy już włącza się pulpit, i nagle restart. Przy wyciąganiu 1gb mam wrażenie że są gorące. Gdy dołożyłem ramy 256:t2251_ramy-star.jpg

Komputer działa normalnie, szybciej oczywiście. Ram 1gb był fabrycznie nowy więc nie powinien być uszkodzony.

(grzegorz0plonka) #2

Najlpiej kupować dwa kości 512. Podaj jaki masz płyta głowną?

(Usamarusia) #3

ASRock P4S61

(JNJN) #4

Sprawdź nowy ram na innym kompie.

Sprawdź czy płyta obsługuje moduły 1 GB.

Zmień bank.

Załóż sam nowy moduł - reset biosu baterią lub zworką, ustaw bios ponownie i zapisz Save i sprawdź.

Warto sprawdzić kość memtestem86.

viewtopic.php?p=302538#302538

W/g specyfikacji ma trzy banki i można założyć 3 GB pamięci - czyli powinna obsługiwać moduły 1 GB - ale różnie bywa, trzeba ją sprawdzić na innym kompie i to co pisałem.

Jak moduł na pewno dobry, a masz możliwość w biosie zwiększyć napięcie do 2.6 V dla pamięci to tak daj i zobacz teraz.

Metoda prób i błędów - warunek, musisz być pewien, że nowy moduł na pewno sprawny.

(Usamarusia) #5

Działa w 100%

Obsługuje

Bez zmian, komputer nadal restartuje się

Niestety nie znalazłem takiej opcji

-- Dodane 17.04.2010 (So) 21:01 --

Bardzo proszę o pomoc.

(grzegorz0plonka) #6

Witam. Takie masz zasilacza komputera? Wyprobuj aktualizować atualnie wresji http://www.asrock.com/mb/download.asp?M ... S61&o=BIOS

Podaj jeszcze jaki masz procesor?

Najczesciej jest problemy z pamieci miedzy procesorami.

(Adalbert) #7

Jak prosisz o pomoc, to wykonaj wszystko o co byłeś proszony. Sprawdź kości memtestem - instrukcja na google.

(grzegorz0plonka) #8

Ja już odkryłem nie jest dobrze ze masz pamieci ramu 256 i masz 1GB bo system bios nie radzi dobrze takie pamieci. Powinno najlepiej kupować oba na nowo i taki same 512. 512x2=1024.

A nowym komputery prawdopodobny już można. Bo mój brat ma złozony pamiecią 2 GB jedną i dwa 1GB. Działa swietnie.

A moim komputerze niestety sprawiał problemy pamiecią 2x 2GB i okazuję ze mam stary procesor.

Konieczny musisz testowac pamieci memtestem i pirme95.