Komputer restartuje się gdy dokładam ram

Moje pierwotne ramy to: thumb_DSC01750.JPG. Dokupiłem 1gb ram tej samej firmy:t2250_ramy.jpg

Gdy dokładam lub wsadzam same te ramy (1gb) komputer włącza się i dochodzi do różnych momentów, wyboru użytkowników czy już włącza się pulpit, i nagle restart. Przy wyciąganiu 1gb mam wrażenie że są gorące. Gdy dołożyłem ramy 256:t2251_ramy-star.jpg

Komputer działa normalnie, szybciej oczywiście. Ram 1gb był fabrycznie nowy więc nie powinien być uszkodzony.

Najlpiej kupować dwa kości 512. Podaj jaki masz płyta głowną?

ASRock P4S61

Sprawdź nowy ram na innym kompie.

Sprawdź czy płyta obsługuje moduły 1 GB.

Zmień bank.

Załóż sam nowy moduł - reset biosu baterią lub zworką, ustaw bios ponownie i zapisz Save i sprawdź.

Warto sprawdzić kość memtestem86.

viewtopic.php?p=302538#302538

W/g specyfikacji ma trzy banki i można założyć 3 GB pamięci - czyli powinna obsługiwać moduły 1 GB - ale różnie bywa, trzeba ją sprawdzić na innym kompie i to co pisałem.

Jak moduł na pewno dobry, a masz możliwość w biosie zwiększyć napięcie do 2.6 V dla pamięci to tak daj i zobacz teraz.

Metoda prób i błędów - warunek, musisz być pewien, że nowy moduł na pewno sprawny.

Działa w 100%

Obsługuje

Bez zmian, komputer nadal restartuje się

Niestety nie znalazłem takiej opcji

Dodane 17.04.2010 (So) 21:01

Bardzo proszę o pomoc.

Witam. Takie masz zasilacza komputera? Wyprobuj aktualizować atualnie wresji http://www.asrock.com/mb/download.asp?M … S61&o=BIOS

Podaj jeszcze jaki masz procesor?

Najczesciej jest problemy z pamieci miedzy procesorami.

Jak prosisz o pomoc, to wykonaj wszystko o co byłeś proszony. Sprawdź kości memtestem - instrukcja na google.

Ja już odkryłem nie jest dobrze ze masz pamieci ramu 256 i masz 1GB bo system bios nie radzi dobrze takie pamieci. Powinno najlepiej kupować oba na nowo i taki same 512. 512x2=1024.

A nowym komputery prawdopodobny już można. Bo mój brat ma złozony pamiecią 2 GB jedną i dwa 1GB. Działa swietnie.

A moim komputerze niestety sprawiał problemy pamiecią 2x 2GB i okazuję ze mam stary procesor.

Konieczny musisz testowac pamieci memtestem i pirme95.