Komputer restartuje się po włożeniu nowej płyty i sterownika

Cześć. No i przyszedł cały zestaw. Wymieniłem:

-Zasilacz

-Płytę główną

-Ram

-Procesor.

-Karta graf.

Włączyłem komputer. Na początku myszka nie działała ale potem było ok. Włączył się pulpit w najmniejsCośzej rozdzielczości. Okazało się, że nie działa przejśćiówka z napędu do płyty głównej.

Więc sciągnełem sterowniki najpierw od internetu z laptopa i przeniosłem na komputer. Zainstalowałem, ok dziala wszystko.

Potem sterowniki audio i tez był dźwięk.

Potem sterowniki do karty graficznej- I tutaj zaczął się problem. Po instalacji pisało, że wszystko ok. no to wyłączył się program i ustawiłem rozdzielczość taką jaką zawszę miałem 1680x1050.

I wtedy benc, czarny ekran i :

, Poza zakresem pracy 70,1 KHz / 60,1Hz (Coś koło tych liczb nie pamiętam dokładnie) i się zresetował.

Teraz włącza się pulpit na 10 sekund i komputer się restartuje… Nie wiem co jest przyczyną.

Bios działa, dzisiaj spróbuję wyciągnąć kartę graficzną i odpalę kompa ze zintegrowaną. Sprawdzę też czy działa tryb awaryjny. Jeszcze jakieś sugestie?

Z twojej wypowiedzi wynika iż od razu po wymianie włączyłeś komputer? Jeżeli ówcześnie nie przygotowałeś systemu to teraz możesz mieć problemy. Jeżeli postawiłeś go na czysto to z poziomu trybu awaryjnego odinstaluj sterownik. Potem włącz normalnie komputer i powtórz instalację. Następnie przed zatwierdzeniem rozdzielczości ustaw częstotliwość odświeżania na taką jaką obsługuje twój monitor.

Okej, usunęłem przez tryb awaryjny. A teraz możecie mi podać jaki to ma być sterownik? Bo muszę ściągnąć z internetu bo napęd nie działa, a nie mogę jakoś znaleźć.

Dobra zainstalowałem, catalysta. Tylko w tym problem, że na starej karcie miałem ustawiony pulpit 1680x1050.

A teraz maksymalnie mogę tylko 1440x900, bo potem wyskakuję błąd poza zakresem pracy. Da się to jakoś ustawić?

Może głupie pytanie… Ale podłączyłeś monitor kablem DVI czy VGA?