Komputer restartuje sie przy skanowaniu dysku

jak w temacie. przy skanowaniu Bitdefenderen następuje restart kompa (wcześniej program wykrywa kilka syfów). tak samo jest przy odpaleniu Spybota, zaś przy Ad-Aware skanowanie zawiesza się w pewnym momencie (również wcześniej coś wykrywa). Skan przechodzi jedynie Ewido, dzięki czemu wyrzucam kilka drobnych syfów.

oto log z hijackthis, proszę o pomoc:

Złączono Posta : 18.08.2006 (Pią) 19:06

jeszcze raz bardzo proszę o komentarz do zamieszczonego loga

Skasuj ten wpis. Podaj lokalizacje zainfekowanych plików.

zapomniałem dodać, że ignorantem jestem strasznym. odpalić kompa w awaryjnym i w hijackthis skasować? tak?

Nie trzeba w awaryjnym. Włączasz Hijacka dajesz do a system scan only, odszukujesz wpis, zaznaczasz i klikasz Fix Checked.

No i :

bitdefender sprawdza i ma 11% - zazwyczaj około tego stanu restartuje sie komp. na razie wskazał 3 pliki:

wskazany wpis został usunięty

Wejdź w tryb awaryjny : start --> uruchom --> cmd i wkelp :

ok. zaraz to zrobie. na razie czekam, bo może uda sie przeskanować cały system - na razie nie restartuje komputera.

rozumiem, że mam wpisać dokładnie taki tekst - oczywiście podać właściwą nazwę mojego konta - razem z użytymi tam cudzysłowami, tak? potem klikam “ok” i wychodzę z awaryjnego?

klikasz enter na klawiaturze. Zamykasz konsolę i możesz włączyć pc na nowo.

ok. poszło (chyba). bitdefender znalazł mi jeszcze te pliki:

można coś z tym zrobić?

W takim razie wyłącz przywracanie systemu i wejdź w tryb awaryjny. Udaj się do C:\Program Files i wykasuj foldery z syfem - Cowabanga + ToolBar888

Daj log z Silent Runners – tu masz opis.

pliki wykasowane w awaryjnym. oto log z Silent Runners :

Czysto.

wielkie dzięki za pomoc. pozdrawiam