Komputer sam gaśnie

Witam! Mam taki problem nie dawno wyskoczył mi komunikat: Skok napięcia na porcie koncentratora,

Urządzenie USB przekroczyło limity zasilania swojego portu koncentratora. I komputer odmawia posłuszeństwa całkowicie. Teraz do tego doszło, że jak chcę włączyć komputer to tak jakby nic nie było. Nic na monitorze się nie pojawia. Po kilku próbach czasem uda mi się go uruchomić, ale podczas uruchamiania potrafi się sam wlączyć i wyłączyć kilka razy. Wgrywałem kilka dni temu nowy system i myślałem, że już wszystko będzie ok. Nie wiem jak rozwiązać taki problem. Proszę o pomoc. Sprawdzałem napięcie i wszędzie jest w normie tylko na usb przekracza, bo ma mieć 5 a dochodzi do 5,27…

Jaki masz komputer model płyty, procka ???

Resetuj BIOS (po odłączeniu kompa, wyjmij baterię i zewrzyj zworkę CLEAR CMOS, CLR CMOS itp.). Może coś w ustawieniach BIOSu (odnośnie napięć ew. aktywności portów USB podczas podłączenia kompa do zasilania) się pokopało.

Płyta główna to MSI 945PL Neo, procesor intel celeron 2522MHz… reset biosu już robiłem nie raz ale to nie pomaga wlaśnie po resecie biosu udaje mi się go uruchomić…

Zasilacz Ci pada kolego :slight_smile: Podaj jego markę