Komputer sam mi sie wyłącza po około 10 minutach

Gdy wlacze komputer to okolo po 10 min sam mi sie wylancza ja mysle ze mi sie przegrzewa przeprowadzilem testy z programem SpeedFan oraz EVEREST Home Edition oto wyniki :

EVEREST : http://img403.imageshack.us/my.php?imag … 010sr0.png

SpeedFun : http://img73.imageshack.us/my.php?image=60643244nr5.png

Prosze pomuzcie mi cos z tym zrobic nie wiem o co chodzi.A chce normalnie popracowac na komputerze prosze o pomoc. Pracuje 10 min is ie wylancza o co chodzi pomuzcie!

Medatorze prosze o nie usuwanie tego tematu.

Złączono Posta : 10.04.2007 (Wto) 19:52

Prosze Odpowiedz :frowning:

a czy po właczeniu sie kompa masz jakis komunikat

Złączono Posta : 10.04.2007 (Wto) 21:43

podaj całą konfiguracje kompa

coś się grzeje procesor

bez sprawdzenia wntylatora i pasty raczej się nie obejdzie

po pierwsze to POMÓŻCIE

wydaje mi sie ze konfiguracja nie jest az tak wazna i ze prawie na pewno chodzi to u temperature procka

masz pewnie ustawione w biosie ze jak procek przechodzi temperature krytyczna to komp automatycznie sam ci sie resetuje

jak chcesz to mozesz wylaczyc to automatyczne resetowanie to wtedy albo ci wyskoczy niebieska plansza z errorem albo komp ci sie skopci :mrgreen:

A tak na powaznie to odworz kompa zobacz czy wiatraczek sie w miarte normalnie kreci (czy nie trze jakos ,buczy,czy nie napchal sie jakos kurz itp.)

jesli nie podkrecales procka a wiatraczek jest w miare w dobrym stanie to idz do serwisu i powiedz ze ci sie procek przegrzewa co sie skaczy tym ze

zakupisz nowy wiatraczek albo zreperuja ci ten naoliwiacac go jakims WD-40 (co jest szczerze mowiac pomaga tylko na jakis krotszy okres czasu )

W najlepszym wypadku naloza ci jeszcze raz paste termoprzewodzaca ale raczej wydaja mi sie ze to nie pomoze :stuck_out_tongue:

zapewne to jakiś wirus pamiętam też miałem coś takiego to jest dokładnie reakcja virusa na prubę jego usunięcia

powodow na resetowanie sie komputera jest z tysiac ,ale popatrz na temperature procesora i powiedz mi ze to wina virusa :hahaha: :hahaha:

wiec co mam robic ? jak obnizyc temperature procka ?

Złączono Posta : 11.04.2007 (Sro) 12:59

w tej chwili mam 82 C !!

ale komp chodzi nie zawsze sie wylancza jak mam 80+C

o co kama

zainstalowalem odnowa windows i sie narazie nie wylancza sam :o :stuck_out_tongue: ciekawe jak dlugo xD

Ja się zgadzam z tym co napisali szfagier i maru1…nie wiem dlaczego stwierdziłeś ze przeinstalowanie systemu pomoże Ci na grzejącego się procka…chyba nawet nie chce wnikać :stuck_out_tongue: Poza tym zwróć uwagę na nieprawidłowe napięcia na -12V i -5V… Pozdrawiam i życze powodzenia :slight_smile:

THX :mrgreen: