Komputer sam restartuje się - wada nowego zasilacza?

Witam wszystkich “dobrych programistów”, którzy trafili do tego tematu! :slight_smile:

na początku powiem, że teraz będzie “historia” Dla tych którzy chcą przeczytać tylko problem - napiszę grubą czcionką słowo “problem” poniżej :wink:

Niektórzy z was na pewno pamiętają jak wiele zadawałem pytań odnośnie zasilacza.

W końcu postanowiłem zakupić jeden z modeli, które mi poleciliście.

Jest to http://www.proline.pl/?p=TAC+RADIX+IV+450W Tacens Radix IV 450W.

Poprzedni zasilacz to jakaś niemarkowa “chińszczyzna”. Kiedyś spalił mi się jeden z zasilaczy, a na gwarancji podmienili go na wyżej wymienioną “chińszczyznę”. Wszystko byłoby ok, ale ten zasilacz miał kilka wad:

-stan wstrzymania powodował kompletne wyłączenie komputera

-restart komputera powodował to samo

Po takim wydarzeniu nie można było uruchomić komputera. Trzeba było troszkę pogrzebać w zasilaniu, ale nie o tym.

Postanowiłem wymienić zasilacz na coś mocnego, taniego i wydajnego. Najlepszy wydał mi się na początku wspomniany Tacens. Okazało się, że był to dobry wybór:

-Cicha praca (bardzo cicha!)

-Restart powoduje restart

-Stan wstrzymania powoduje stan wstrzymania :wink:

Czyli wszystko się “naprawiło”.

Ale po krótkim czasie pojawił się dużo gorszy błąd…

Problem

Odpalam grę, gram jak zwykle dość długi czas, wszystko śmiga jak zawsze ok. Aż tu nagle “puff” komputer się zrestartował i część gry (tą niezapisaną) szlak trafił!

Nie wiem czemu tak się dzieje - ale problem pojawił się po zamontowaniu nowego zasilacza (o nim wyżej).

Podobny problem odkryłem dziś (tj. 29.07.2011), gdy włączyłem grę flash, która łączy się z serwerem internetowym.

Grę zostawiłem włączoną (bot grał za mnie :))

Wracam po niecałej godzinie i co? Nie ma w ogóle odpalonego bota. Żeby sprawdzić czy to faktycznie restart, to usiadłem przed komputerem i włączyłem bota. Siedzę niecałe 10 minut a tu pi pip i komputer się restartuje. Dzieje się to tylko po odpaleniu tegoż bota (sprawdzałem kilka razy)

Proszę o pomoc. Napisanie tego posta i to jeszcze w takim skromnie powiem “stylu” zajęło mi trochę czasu, a problem mnie przytłacza.

Z góry dziękuję.

Jedno co mi przychodzi do głowy, zakładając że to zasilacz jest winowajcą to radzę sprawdzić stan okablowania - tego odpinanego. Zdarza się, że po rozgrzaniu metal rozszerza się i poluzują się styki powodując zakłócenia w zasilaniu. Oczywiście to tylko spekulacja ale zwróć na to uwagę. Pozdrawiam

Dwie sprawy:

  1. Jak wygląda cała konfiguracja sprzętowa?

  2. Kto Ci polecił tak przeciętny zasilacz?

Już wszystko podaję:

  1. Sprzęt

Płyta główna - Gigabyte GA-MA770-DS3 v1.0

Procesor - QuadCore AMD Phenom X4 9550, 2200 MHz

Pamięć RAM - Kingston 2GB

Karta graf. - nVIDIA GeForce 8600 GT

Karta dźwięk. - ATI SB600 - High Definition Audio Controller

Twardziel - SAMSUNG HD322HJ (320 GB, 7200 RPM, SATA-II)

Karta sieciowa - Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC (192.168.1.2)

Zapraszam do tego tematu:

http://forum.dobreprogramy.pl/czego-zalezy-funkcjonowanie-zasilacza-t445183.html

Według mnie jakiś podzespół się przegrzewa.

To może podam temperatury:

VGA 33-40

CPU 38-43

HDD 26-33

Podane w stopniach Celsjusza

jabku , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Teraz chyba lepiej się przedstawia.

Dodane 31.07.2011 (N) 12:50

Odświeżam - proszę o pomoc

Dodane 01.08.2011 (Pn) 1:04

Odświeżam

Dodane 01.08.2011 (Pn) 22:34

Odświeżam

Dodane 08.08.2011 (Pn) 20:59

Odświeżam