Komputer sam się resetuje, nie włącza się

(Mateusz2615) #1

Witam mam taki problem z komputerem, działa on jeszcze na XP i od dwóch dni dzieją się dziwne rzeczy gdy go uruchamialem włączal się i wyłączal  z 5 razy aż w końcu zaczął działać dziś już tak nie działa zaloguj się na konto i po paru chwilach reset. Patrzyłem kondensatory na płycie i żadne nie są wypukłe. Robiłem naprawę z płytki fixmbr fuxboot i nic, co może być przyczyną

procesor - Intel e4500 2,2 GHz

zasilacz - deer 350 w

ram -  2gb 

(raterro) #2

Na 99% zasilacz, bo jest na czarnej liście

(Mateusz2615) #3

Czyli mam rozumieć zasilacz do wymiany? 

Czyli mam rozumieć zasilacz do wymiany? 

(Longhorn2009) #4

Przeglądnij wszystkie wtyczki czy na pewno są dobrze podłączone, możesz też przeczyścić slot pamięci RAM czy karty grafiki. Przywróć też ustawienia domyślne BIOS.

Te problemy z włączeniem na jakim etapie były wcześniej, komputer od razu po włączeniu się wyłączał czy przy ładowaniu systemu?

(Mateusz2615) #5

Zwykle już po załadowaniu, pojawiał się już pulpit o za chwilę reset 

(Longhorn2009) #6

Sprawdź stan dysku i jak wygląda sytuacja w trybie awaryjnym. Jeśli w awaryjnym trybie działałby okej to przeglądnij autostart i wyłącz zbędne aplikacje. Nie można też wykluczyć infekcji wirusem, bo xp to już stary nieaktualizowany system.

(Mateusz2615) #7

Zrobiłem naprawę z płytki i o dziwo narazie resety nie występują 

Wydawało się już wszystko okej skonfigurowalem go zainstalowałem sterowniki i teraz znowu to samo system się załaduje a wystarczy że klikne myszka komputer się resetuje. Zauważyłemx że gdy naciśne na przycisk start to komputer się wyłącza 

(Cahir09) #8

Odpal jakiegoś Linuksa z LiveCD. Sprawdzisz wtedy czy to wina samego systemu czy sprzętowa.

(Mateusz2615) #9

Prze instalowałem system, chwilę pochodzi i  reset .  Pewnie zasilacz wysiada, jaki tani zasilacz do tego kompa? 

Gdy nicnie ruszam komputer chodzi ale gdy chce coś włączyć to zaraz reset 

(Longhorn2009) #10

Może być zasilacz a może być np. uszkodzona pamięć RAM. To częsta usterka w 8 letnich komputerach. Spróbuj wyciągnąć jedną z pamięci, a najlepiej gdybyś podmienił je na próbę na inne.

(Mateusz2615) #11

Próbowałem wyjąć i zamienić kości ram, z pół roku temu dokupywalem kość, ale nie ma żadnej zmiany nadal są resety 

W trybie awaryjnym resety nie występują 

(Mateusz2615) #12

Wymieniłem zasilacz i nic nadal się wyłącza 

Co teraz?