Komputer sam się resetuje, zależne od temperatury otoczenia

Witam. Na początku napiszę “Zielono Mi” w sprawach zasilaczy, lecz wydaję mi się że tu tkwi problem (albo się myle??)

Otóż zawsze, ale to zawsze jak wrócę z LO do domu i włączam komputer to resetuje mi się on 3-4 razy… Coś jakby się “rozgrzewał”. Jeszcze śmieszniejsze jest to że jak gdy wychodzę z domu i otwieram okno w pokoju (wiadomo robi się zimniej), i po powrocie odpalam komputer to potrafi się on rozgrzewać do 10 minut (reset za resetem leci…). Zawsze myślałem że jeżeli komputer jest “schłodzony” to jest szybszy, a tu psikus…

W czym leży problem? Czy chodzi o zasilacz? Czy może bios czy może system, chociaż to drugie odpada bo nawet formata jak piznąłem to i tak miałem ten problem…

Oto mój stary blaszak:

Typ procesora DualCore Intel Pentium D 805, 2652 MHz (20 x 133)

Płyta głowna MSI-7173

RAM 2GB DDR2

A zasilacz 420W ale jakiej firmy to nie jestem w stanie odczytać (SLEEVE BEARING??)

Śmieszne to jest a zarazem irytujące. Jeżeli nie wiecie o co chodzi, mógłbym nagrać filmik!

Zasilacz… niedługo wcale nie będzie Ci odpalał

Problem jest już od ponad roku… :smiley: Więc te “niedługo” trochę się ciągnie :smiley: Możesz coś szerzej powiedzieć?

ja bym go wymienił czym prędzej na jakiś firmowy

http://allegro.pl/zasilacz-atx-cooler-m … 94752.html

Czy ten będzie odpowiedni? Słyszałem troszkę o CM, podobno dobra firma… :smiley:

Za markowy zasilacz trzeba dać minimim 130 - 200 zł.

Nie zawsze cena decyduje o jakości… Przykładem mogą być słuchawki Panasonica za XXX złoty, a o wiele lepsze SH będą, w cenie XX mniej…

Chciałbym konkretne propozycję, czy tez oferty :wink:

Napisz ile możesz przeznaczyć na zasilacz.

Dodane 26.12.2012 (Śr) 22:29

Popieram.

Na chwilę obecną jestem pusty ;( Lecz wydaję mnie się że ze 100zł z hakiem dałoby rade

EDIT: jest możliwość że TERAZ kable od mojego obecnego zasilacza są “źle” podłączone do płyty głownej i innych podzespołów?

Dodane 27.12.2012 (Cz) 0:57

Oto fotki zasilacza oraz z biosu “coś tam” o napięciach… Nie znam się, nie linczujcie mnie :frowning:

http://pokazywarka.pl/0kymzx/

PS: Nie pytajcie, co robi ołówek który podtrzymuje chłodzenie… :smiley: I tak na dniach ma mi przyjść nowe :smiley: