Komputer sam sie resetuje

Witam

Od pewnego czasu mam mały problem, mianowicie komputer sam mi sie resetuje.

Wiem że mam zainfekowany komputer, ale nic niemoge z ym zrobić Combofix niedziała mi ani pod inną nazwą ani w trybie awaryjnym, niemoge zainstalować żadnego antivirusa. pomużcie mi niewiem co się dzieje

spróbuj użyć narzędzi do czyszczenia rejestru i systemu np: jv16. być może gdzieś tam tkwi błąd. a jakie antyvirusy próbowałeś instalować?

Jeśli nie możesz użyć żadnego narzędzia do usuwania to będzie problem Czy działa tryb awaryjny? Jaki masz system? Co znaczy że Combofix nie działa Czy pojawia się jakiś błąd jeśli tak to napisz jaki.

Spróbuj pobrać Malwarebytes’ Anti-Malware przeskanuj wszystkie dyski usuń co znajdzie daj log na forum

lub

Spróbuj pobrać Combofixa stąd http://rapidshare.com/files/198437682/123.com.exe.html (nazwa specjalnie zmieniona)

Wejdź w tryb awaryjny windows - jeśli to możliwe (F8 przed bootem windowsa) uruchom Combofixa dwuklikiem przeskanuj system i daj log na forum

No więc tak coto jest ten system jv16?

prubowałem avira norton kacperski avg itd jakie tylko znalazłem oczywiście za każdym razem usówałem poprzedzniego.

A błąd jaki się pojawiął na przykładzie aviry pisało coś w stylu że niemożna uruchomić avcenter.exe i że komputer może być zainfekowany.

Tryb awaryjny oczywiście działa.

Posiadam windows xp.

przy urucamianiu combo żaden błąd niewyskakuje.

oczywiscie zaraz użyje Malwarebytes’ Anti-Malware

oraz pobiore combo z tego linku.

Dodane 16.02.2009 (Pn) 16:07

prosze oto log

Jeśli się uda to daj log z Combofixa

Wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Spróbuj pobrać DrWeb stąd (nazwa specjalnie zmieniona) http://www.speedyshare.com/448517518.html link udostępnia jessi

przeskanuj system napisz co znalazł

gdy klikam na star prawym na muj komputer własciwosci to nic sie niedzieje komputer chwile pomysli ale nic sie nie twiera

Spróbuj pobrać i uruchomić DrWeb z linku w poście powyżej Lecz co się da co nie musisz usunąć

juz pobieram przywracanie udało mi sie wyłączyc

Dodane 16.02.2009 (Pn) 16:47

Odrazu na samym początku znalazł autorun.inf na dyskach d:e:f: prawdopodobnie win32.hll

a reakcja przeniesiony

Wykonaj pełne skanowanie po tym opróżnisz kwarantanne DrWeb

a kwarantanne malwerebytes

W Malwarebytes plik został poddany kwarantannie a następnie usunięty, bo taki był Twój wybór, więc nic nie trzeba już usuwać

normalnie skanuje i wszystkie programy jakie mam sązainfekowane win32.virut.5 oraz keylogery

No cóż tak przypuszczałem dlatego napisałem lecz co się da, czy to wystarczy, obawiam się że nie i możliwe że trzeba będzie zrobić format wszystkich dysków i partycji, ale zobaczymy?

podczas skanowania zrestartował mi sie komputer :frowning: skanować jeszcze raz

Tak do skutku Jeśli się nie uda to niestety ale pozostaje format wszystkich dysków i partycji

dobrze zeskanowałem go w trybie awaryjnym 1457wyleczonych

25przeniesionych oraz 5 usuniętych

co teraz robic

Dodane 16.02.2009 (Pn) 18:53

mam teraz jakiś mały problem ciągle wyskakuje okno drwtsn32.exe wystąpił problem z aplikacją drwtsn32.exe i zostanie ona zamknięta przepraszamy za kłopot

Opróżnij kwarantanne DrWeb. Opróżnij po tym kosz. Przeskanuj ponownie DrWeb zobacz czy coś teraz wykrył. Jeśli trzeba to pobierz go ponownie

Po skanowaniu DrWeb’em pobierz ponownie Combofix przeskanuj system i daj log na forum.

Witam, jestem nowym uzytkownikiem forum i mam podobny problem. Nie chce zakladac nowego tematu gdyz za chwile ktos bedzie marudzil ze mam przeszukac forum itp. wiec mam nadzieje ze moge sie podlaczyc do tego tematu…

Wprawdzie osoba ktora rozpoczela ten temat napisala ze prawdopodobnym powodem resetowania sie jej komputera sa wirusy, tak tez w moim wypadku ja nie mam bladego pojecia co moze byc powodem… Komputer zaczal sie samemu resetowac juz jakies 3 lub 4 miesiace temu. Nie bylo zadnej zmiany jego komponentow a w miedzyczasie przeprowadzilem od nowa instalacje systemu tak wiec sadze ze to raczej nie jest kwestia zainfekowania systemu jakimis pasozytami, ale oczywiscie pewnosci nie mam (jakby co uzywam programu antywirusowego-avast). Problem wyglada nastepujaco… Komputer resetuje sie w taki sam sposob jakbym uzyl przycisku reset (nie ma predzej zadnych kolorowych ekranow, zadnych zatrzyman obrazu, zadnych dzwiekow). Po prostu reset i jakby nigdy nic uruchamia sie od nowa. Zdarza sie ze reset nastepuje zaraz po uruchomieniu windowsa (czasami nawet kilkakrotnie pod rzad (3,4)) ale zazwyczaj jest to tylko jeden reset i po ponownym uruchomieniu sie komputer normalnie chodzi. Innym razem reset komputera nastepuje podczas grania w jakas gre… ale nie typu saper czy jakis prosty poker … zazwyczaj jest to po kilku minutach grania w Unreal Turnament 2003 (za wielu innych gier nie mam ale kiedys zdarzylo mi sie ze resetowal sie takze po jakims czasie grania w Black and White). W czasie normalnego uzytkowania komputera czyli przegladania internetu, ogladania jakichs zdjec, pracowania na programach czy ogladaniu filmow takich problemow praktycznie nie ma (chyba tylko raz czy dwa razy sie zdarzylo)… Nie mam bladego pojecia co moze byc przyczyna… Jeszcze jedna moim zdaniem istotna kwestia jest to, ze zaraz po wylaczeniu jakiejkolwiek gry (ale takiej ktora wymaga instalacji) 2 razy na sekunde pojawia sie czarny ekran i wszystko wraca do normy (wyglada to tak… wychodze z gry, pokazuje sie pulpit, na sekunde czrny ekran, znow na sekunde pulpit, kolejny raz na sekunde czarny ekran, pokazuje sie normalnie pulpit i mozna zwyczajnie wtedy uzywac komputera… hehe… oczywiscie do momentu az sie jakos nie zresetuje). Przegladalem internet w poszukiwaniu odpowiedzi i najczescie ludzie zwalaja wine na zasilacz… Ja ostatnio zaczynam podejrzewac ze jest to wina karty graficznej ale przekonuje mnie do tego tylko fakt, ze zawsze resetuje sie podczas grania (jednak jestem swiadomy ze podczas grania komp potrzebuje wiecej mocy tak wiec nie odrzucam mozliwosci winy zasilacza). Zastanawia mnie takze to czy jest mozliwe aby resety byly spowodowane sterownikami karty graficznej… Ciezko mi na to pytanie odpowiedziec dlatego tez prosze o jakas rade na tym forum. Pozdrawiam i dziekuje za wszystkie pomocne odpowiedzi:)

Konfiguracja mojego komputera:

plyta glowna:ECS K7S5A

procesor: Athlon 2200+

pamieci ram:512x2 (producentow nie pamietam ale jezeli jest to istotne to moge podac pozniej)

karta graficzn:radeon 9100

system operacyjny: Widnows XP Proffesional SP3 (oczywiscie orginalny)

Jesli sa jeszcze potrzebne jakies informacje apropo kart sieciowych i dziwekowych to moge je podac.

Do uzyskania informacji o komputerze uzywam programu : aida32