Komputer sam się resetuje

Opiszę najlepiej jak potrafię swój problem: Komputer sam się resetuje, oprócz tego mam zablokowany dostęp do centrum zabezpieczeń,skanowanie programami Anty Virusowymi nic nie pokazuje.SerwisPak 4 powoduje zawieszenie całego systemu. Nie mam pojęcia jak to zlikwidować pod XPkiem. Przeglądając wasze forum natrafiłam na listę błędów które powodują problemy z komputerem. Gdzie mam szukać takiej listy w swoim komputerze? Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

W jakim momencie się resetuje? Od jakiego czasu? I co najważniejsze jaki masz system? WIndows 2000 (mówisz coś o SP 4)?

Mam Windows XP Profesional a resetuje się już teraz bardzo często od 2 tygodni.

Lista błędów: panel sterowania => narzędzia administracyjne => podgląd zdarzeń.

Ale to wygląda na robotę wirusa. Czy aplikacje normalnie się uruchamiają czy zwracają błąd.

Pobierz ComboFix

viewtopic.php?p=1170959#p1170959

Log daj na http://www.wklej.org lub http://www.wklej.eu a w poście tylko link.

Podczas skanu ComboFix’em wyłącz antywirusa i zapory.

ciemnowidz , Raczej normalnie oprócz zabezpieczeń systemowych do których nie mogę się dostać. Czasem resetuje w czasie oglądania filmu, przeglądania Firefoxem, różnie nie zależy to na pewno od uruchamianej aplikacji.

Sprawdź, czy działa Menedżer zadań i Edytor rejestru.

Menadżer i edytor działa jak należy.

Dodane 23.04.2009 (Cz) 14:19

ciemnowidz , ComboFix został zainstalowany ale nie udało się uruchomić skanu, za to powciągał jakieś pliki które nic mi nie mówią. Jak uruchomić ten program???

Usuń ComboFix ręcznie i pobierz na nowo. Już w momencie pobierania zmień nazwę na losową i rozszerzenie na com np. 123.com i uruchom w trybie awaryjnym.

Możesz jaśniej?

ciemnowidz , W tej chwili nic jaśniej nie mogę moja 2 połowa spasowała z poleconym programem. Został usunięty, a ponowne ściągnięcie na kompa jest nie możliwe.Spróbuję z HijackThis- może on coś da.Wpierw zastosuję się do twoich wskazówek. Sęk w tym, że wszystko jest ok do momentu zapisu,później programu nie mam w katalogu.Do tej pory skanowanie ArcaMicroScanUpdater nieprzyniosło żadnego efektu.

Pobierz ComboFix z linku podanego przez spandaupol’a

viewtopic.php?p=2142147#p2142147

Na czas pobierania i skanu wyłącz antywirusa i zaporę.

ciemnowidz ,Ok chwila i zmienić rozszerzeni, zaraz się za to wezmę.

Dodane 24.04.2009 (Pt) 9:47

ciemnowidz , Zostało zrobione wszystko jak sugerowałeś i pozostał mi na ekranie pasek postępu.Nie mogę go zamknąć. pod dzisiejszą datą mam tylko List c,List b, List d o rozszerzeniu bat.I to wszystko nie mam tego co w instrukcji z viewtopic.php?p=1170959#p1170959.

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach.

Przeczyść rejestr CCleaner’em

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … r+2.18.878

Pobierz jeszcze to

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … lware+1.36

skan dokładny, usuń co znajdzie.

PPM na Mój komputer => właściwości => zaawansowane => ramka uruchamianie i odzyskiwanie, kliknij ustawienia => pod awaria systemu odznacz automatycznie uruchom ponownie

Jeśli wyskoczy BSOD podaj jego numer, może się też zdarzyć, że będzie pokazany plik wywołujący błąd, podaj go.

Możesz wejść w tryb awaryjny (F8 przed ładowaniem systemu)?

zasilacz do sprawdzenia

ale najpierw pamięci, memtest86 i do dzieła

ciemnowidz , Najpierw to co poleciłeś czyli Spandaupol krok po kroku. Nie mam stnx.exe. Usunełam Qoobox i 32788R22FWJFW.O.tmp. i instalkę ComboFix. Teraz zabrał się do pracy Dr.WEB Curelt jak widzę ma sporo do zrobienia, więc jakiś czas to potrwa.Zobaczymy co wskóra.

Dodane 24.04.2009 (Pt) 22:31

CCleaner pousówał zbędne wpisy, Malwarebytes nie znalazł niczego.Teraz zaczynają się schodki:Dr.WEBCurelt w początkowej fazie już pełnego skanu pokazał pliki zarażone,podejrzane.przed zapisaniem tego zdążył się znowu zresetować.Kolejne próby przeskanowania całego systemu Windows 2000 i Windows XP Prof. nie powiodły się. Co robić tym razem?

Dodane 26.04.2009 (N) 14:11

Dziękuję ciemnowidzowi oraz spandaupol`owi za cenne wskazówki. Niestety system mam na tyle niestabilny, że muszę go formatować.Jeszcze raz dziękuję.

Dodane 26.04.2009 (N) 14:17

Bardzo dziękuję ciemnowidzowi za cenne wskazówki. Po sprawdzeniu wszystkiego a jest na tyle nie stabilny że muszę go formatować.Jeszcze raz dziękuję.