Komputer sam się resetuje

Witam,

jestem tu nowa, ale troszkę poczytałam o przypadku takim jak mój. Resetowanie kompa wygląda tak jakby ktoś wyciągnął kabel zasilający. Nie dzieje się to podczas gier tylko np. kiedy buszuje w necie, a czasami nawet jak komp jest w stanie spoczynku i nic na nim nie robię też się resetuje. Ostatnio po resecie jak go włączam to nawet podczas uruchamiania się zresetował (dziś np. podczas logowania do Visty, a wczoraj podczas ładowania Visty).

Trafiłam na wpisy z 2008 roku

komputer-sam-sie-resetuje-t224261-15.html

Niedawno wymieniałam zasilacz, grafikę a na końcu procesor. Biorąc pod uwagę co jest napisane w wątku podanym wyżej sprawdziłam temperatury i są ok. Napięcia w Evereście, szczególnie 12V jest zawyżone. Sprawdziłam napięcie miernikiem - było 12,16, a w Evereście 12V wynosiło ok. 12,74. Reszta w normie. Zresetowałam BIOS, wyczyściłam włącznik komputera i już myślałam, że w końcu jest ok, kiedy po 12h nagle się zresetował.

Proszę pomóżcie, bo już nie wiem, co mam robić.

Przeskanuj dobrym antywirusem,pierw się sprawdza usterki programowe potem dopiero sprzętowe,oprócz tego zobacz co startuje razem ze startem Windowsa dalej pomyślimy ,mozna jeszcze przeprowadzić testy pamięci ,obejrzeć płytę główną czy któryś z kondensatorów nie jest napuchnięty bądź już wylany

Ja ten problem miałem już 2 razy.

Za pierwszym przyczyną były uszkodzone pamięci RAM.

Za drugim razem miałem uszkodzoną płytę główną.

Osobiście poleciłbym Ci sprawdzenie pamięci RAM na innym komputerze, ewentualnie jak masz możliwość sprawdź inne pamięci na swojej płycie głównej, a w ostateczności jak masz czas i parę groszy to oddaj komputer do jakiegoś serwisu na diagnostykę.

Ale zanim zaczniesz cokolwiek ruszać w sprzęcie zastosuj się do rad użytkownika saper1972.

Pozdrawiam

Przemo115

Wymieniłaś zasilacz, ale na jaki? Jeśli pamiętasz to podaj markę, model i moc. Jeśli nie, to przeczytaj tabliczkę znamionową z boku zasilacza lub zrób jej zdjęcie.

Wymieniłam na Modecom Carbonium 620W

Dodane 21.02.2010 (N) 16:24

Zacznę od tego, że przeskanowałam kompa Antivir, bo niby jest dobry - standardowo miałam Avasta. Zainstalowałam też firewall’a Comodo. Niestety komp nie był w stanie się przeskanować, bo co jakiś czas się resetował. Chciałam przeskanować kompa odpalając płytę serwisową do Visty, ale komp zresetował się. To przesądziło sprawę o nowym systemie. Wcześniej obejrzałam płytę główną, kondensatory i nic niepokojącego nie zauważyłam. Zrobiłam format dysku, zainstalowałam Antivir’a i firewall’a i znowu się zresetował. To chyba wskazuje, że to albo płyta główna albo procesor. Na szczęście poprzedniego procesora jeszcze nie sprzedałam, więc podmieniłam je i teraz czekam czy się zresetuje. Mam nadzieję, że nie. W między czasie jeszcze na poprzednim procku chciałam odpalić jakiś program do diagnostyki uszkodzeń w procesorze, ale nie mogłam znaleźć sensownego pod Vistę. Możecie jakiś polecić? Jak coś się będzie działo to dam znać.

http://www.bezpieczenstwosystemow.pl/in … topic=15.0

podaj kod błedu po resecie systemu

nie ma kodu błędu, bo reset wygląda jakby ktoś wyciągnął kabel zasilający

Dodane 22.02.2010 (Pn) 10:30

No i nic się nie dzieje do tej pory, ale zrobiłam jeszcze jedną rzecz - zaktualizowałam bios i na razie ani razu nie było resetu. Wieczorem włożę nowy procek i ma nadzieję, że sprawa będzie rozwiązana.

Dodane 22.02.2010 (Pn) 20:42

teraz mam problem, podmieniłam procesor na ten lepszy i na 1 planszy jest info, że procek nie został wykryty HELP

Dodane 23.02.2010 (Wt) 14:51

jak cofnąć BIOS n a płycie głównej ASUS M2N-MX, zaktualizowałam go do wersji 1004, która nie obsługuje mojego nowego procka AMD Athlon 64 x2. Muszę cofnąć BOS do wersji 0804 - ostatnia kompatybilna z tymi prockami, nie mam stacji dyskietek, z płyty próbowałam, ale jej nie wykrywał, wczoraj odkopałam oryginalne CD do płyty głównej i ją wykrył, ale stwierdził, że BIOS jest za stary i nie da rady, a program ASUS Update Utility tylko aktualizuje, dezaktualizować da się tylko ASUS DOS utility, którego nie mogę znaleźć ani na stronie ASUS’a a nie w google. HELP