Komputer sam się resetuję

Witam. Od ponad 2 tyg. mój komputer sam się resetuje. Rozwiązania szukałem dość długo ale nic nie pomogło więc postanowiłem założyć własny wątek. A więc z tego co udało mi się do tej pory dowiedzieć to na jakieś 90% jestem pewny że to karta graf, ponieważ resetuje się tylko wtedy gdy włączę jakąś grę, film itp. Komputer skanowałem kilkakrotnie i nic zainstalowałem sterowniki i nic. Mój sprzęt to: Intel® Pentium® 4 CPU 3.20GHz, Asus P5LD2 Deluxe, nVIDIA GeForce 6800 LE PCI-E, 1gb ramu ddr2 po 512, Dysk twardy SAMSUNG HD120IJ (120 GB, 7200 RPM, SATA-II). Za wszystkie sugestie,pomysły szczerze dziękuję !!

Jak z temperaturą karty grafiki ? Czy podczas restartu komputera występują BSOD -y? ( niebieskie ekrany z kodami błędów ?) Kiedy czyściłeś komputer ?

Czy w Menadżerze Urzadzeń nie masz znaków zapytania lub wykrzykników ? Ze wszystkimi grami się tak dzieje, czy tylko niektórymi ? Jak tak, to jakimi ?

Wszystkie sterowniki zostały poprawnie zainstalowane, płyta główna, k. graficzna, directx ?

temp grafy to jakies 45-50*C, żadnych niebieskich ekranów nie ma po prostu się zawiesza na 1 sec i normalny restart, w Menadżerze nic nie ma, czyściłem nie dawno jakiś 1 tyg temu dość dokładnie, jedyna gra która działa to tibia z tego co sprawdzałem (nie nie gram w to ;P), komputer od paru lat nie ruszany a to się stało z dnia na dzień co oznacza ze sterowniki są w porządku.

Widzę to tak - aby nie przeciągać problemu , weź kartę i idź do kolegi ,znajomego - podepnij i sprawdź czy działa ,jeżeli będzie działać to problem będzie tkwić w innym podzespole Twojego komputera.( ja podejrzewam zasilacz , albo kartę grafiki) …wiem ,ze oczekiwałeś innej rady ,ale bez tego nie ruszymy dalej ( za dużo znaków zapytania…)

Co ty ja na 90% pewny byłem ze muszę graf nową kupic więc juz sie na to nastawilem wiec to problemu nie robi, pozniej pojde do kolegi i podam rezultaty ale jeszcze 1 pytanie karte graficzna wystarczy podlaczyc czy musze cos lutowac lub cos tego typu?

Nic nie musisz lutować …co do karty ,to rzeczywiście wypadałoby kupić nową…jaka masz płytę główną … ta karta ma podpięcie AGP czy PCI ?

Asus P5LD2 Deluxe, jak moge sprawdzic czy jest AGP czy PCI jakis program czy poprostu zajrzec do srodka?

Dodane 26.04.2010 (Pn) 11:37

ok mam podpięcie PCI podalem to w 1 poscie :slight_smile:

spokojnie ,sprawdzę …dam znać ,czy przy doradzaniu nowej karty też Ci pomóc ? jaki masz budżet na tą kartę do wydania…

P.S - masz rację nie przeczytałem dokładnie … a tak na marginesie to ten model karty produkowany był z podpięciem AGP i PCI -E

doradzenie karty bardzo by się przydalo, budzet to z 200-400 zl. nie zalezy mi zeby kazda gra mi smigala bo komputer raczej do tego mi nie sluzy wystarczy zeby byla nieco lepsza od teraźniejszej

Dodane 26.04.2010 (Pn) 11:45

Znalazlem parametry mojej plyty glownej i fajna karte na allegro:

Parametry: Socket 775

  • Chipset Intel 945P

  • FSB 1066/800/533

  • 4x DDR2 667/533/400, maks. 4GB

  • Marvell PCIe Gbit LAN

  • 3x PCI, 1x PCIe x1, 2x PCIe x16

  • 2x UDMA133

  • 4x S-ATA2

  • 2x S-ATA Raid

  • 8x USB 2.0

  • Realtek ALC880 sound onboard

  • Marvell 88E8053 Gigodit LAN

i takie cudo: http://allegro.pl/item1000781156_karta_ … v_box.html

dalo by to rade zlozyc?

Proponuję Ci :

GeForce with CUDA 9800 GT Zotac 512MB TV & 2x DVI (PCI-E) ECO Edition albo Radeona HIS Radeon HD 4850 który ma rewelacyjne chłodzenie ( super -ciche !!

Dodane 26.04.2010 (Pn) 11:55

Pewno ,że tak…tylko pamiętaj o tym ,ze ta płyta potrzebuje dodatkowego źródła zasilania - tzn. muszą być podpięte wtyczką zasilającą bezpośrednio z zasilacza…

Zobacz czy Twój zasilacz ma taka wtyczkę.zdjęcie

Albo podaj model zasilacza…

To jest zasilacz http://www.opinie.senior.pl/Mode-Com-FE … 24525.html

Zanim wymienisz kartę graficzną najpierw wymień zasilacz (no chyba że chcesz świeżo zakupioną grafę spalić)

Czarna lista zasilaczy I

Czarna lista zasilaczy II

Polecane zasilacze

Stary ,nie widzę aby ten zasilacz miał podpięcie PCI - zawsze można zastosować przejściówkę ( molex -PCI -6 -cio pinowy ) ale po co komplikować sobie życie .Jeszcze jedna uwaga ,zapomniałem Ci o tym napisać , GeForce 9600 GT i 9800 GT to prądożerne karty …Weź coś ze stajni Radeona… myśle tutaj o Twoim zasilaczu który nie należy do tych najlepszych…

P.S - Radeon 5670 PowerColor 512MB DVI&HDMI (PCI-E) lub Sapphire Radeon HD 4670 512MB DDR3 PCI-E HDMI / DVI-I / VGA, LITE , HIS Radeon HD5670 512MB DDR5 128bit PCI-E (H567Q512) - są o wiele mniej prądożerne niż rodzinka GeForce

P.S - dla przykładu GeForce 9800GT potrzebuje 115W a Radeon 5670 65W…( wielkości podawane przez producenta)

Wiecie co ja chyba nowego kompa sobie zafunduje bo to jest bez przyszlosci skoro mam wszystko wymieniac nowy komp wyniesie mnie mniej nic skrecanie go bo skoro wymienie grafe to musze zasilacz przez grafe nie wytrzyma ram dokupie ramu to procek nie da rady wiec chyba tak bedzie najlepiej jak myslicie?

Nie głupia myśl… wybór należy do Ciebie… tylko na komputer wydasz ponad 1200 zł a na kartę tylko 350zł…

Płytę masz nie najgorszą , dokupiłbym pamięci RAM , wymienił zasilacz , wymienił procesor ,kartę grafiki … karta 350zł , pamięć RAM 2GB 190zł, no i procesor 280 zł ( Intel Pentium Dual Core E6300 2.8 GHz BOX) i po krzyku…

mysle nad laptopem niedawno uswiadomilem sobie ze komputer sie przydaje a nie jest potrzebny a więc po za tym ze laptop jest mniejszy i wygodniejszy to chyba w przyszlosci mi sie bardzo przyda :wink: pozatym nie gram w gry typu GTA IV (mam na mysli wymagania) więc normalny laptop powinien mi wystarczyc :smiley: Dzieki wszystkim za pomoc :slight_smile:

Jak będę miał jeszcze jakas sprawe natychmiast sie odezwe :wink: :lol: