Komputer sam się resetuje


(Tomiacki) #1

Witam!

To mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość. :wink:

Od pewnego czasu komp mi zamulał, aż do momentu ze zaczął się resetować i wyskakiwały blue screeny (niestety nie zdążyłem spisać błędu). Przeskanowałem system Avirą i Avastem i wyskoczyło mi trochę trojanów TR/CRYPT Xpack GEN Trojan. A że za bardzo się na nie znam na komputerach to zrobiłem całkowity format kompa i tak był straszny na nim bałagan więc format i tak był potrzebny. Po zainstalowaniu na nowo systemu komp działa zdecydowanie szybciej, ale znowu się zresetował nie zdążyłem nawet wszystkiego poinstalować i trojan znów się pojawił (Avira wykryła go). Wykluczam raczej reset z powodu zasilacza czy przegrzewania się procesora. Wklejam loga może to wina jakiegoś paskudztwa.

Bardzo prosze o sprawdzenie.

http://www.wklejto.pl/68207

Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc.


(Gutek) #2

Pokaż log z: OTL

Przestawiasz w nim Processes i Modules na All oraz wklejasz w dolne białe okienko Custom Scans/Fixes :

Klikasz Run Scan. - otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html

HJT to za mało.


(Tomiacki) #3

Zrobiłem co mówiłeś oto log: http://www.wklejto.pl/68227

avira co chwila znajduje trojany :confused:


(system) #4

Napisałeś że skanowałeś dwoma antywirusami które z kolei pewnie zawierają firewalle. W systemie nie wolno instalować więcej niż jednego. Zacznij najpierw od tego. Po ponownej instalacji systemu należy najpierw zainstalować firewalla dopiero później podłączyć się do internetu. Należało również sprawdzić czy inne nośniki nie zawierają wirusów. Bez tych podstawowych rzeczy zawsze bedzie problem.


(Tomiacki) #5

Tak zrobiłem. Po formacie najpierw wrzuciłem firewalla a dopiero później podłączyłem neta. Oprócz tych 2 antywirusów mam jeszcze jednego firewalla :wink:. Wybaczcie ale ja się nie znam na komputerach więc powiedźcie co mam usunąć a co zostawić, mam Avirę, Avasta i Sygate Firewall. A Log pokazał coś niepokojącego?

bardzo was proszę o sprawdzenie tego loga

-- Dodane 26.05.2010 (Śr) 20:19 --

Podbijam temat obejrzy ktoś tego loga??

http://www.wklejto.pl/68227