Komputer sam się resetuje

Witam serdecznie, otóż ostatnio mam problem z komputerem, bez obciążenia nawet gdy nic się nie robi na komputerze komputer sam się resetuje, z czym to może być związane?

Podaje parametry techniczne komputera:

CPU PENTIUM E2160 1.80 800 BOX 1MB LGA775 64BIT

HDD SEAGATE 250GB BARRACUDA 7200.10 SATA/300 16MB NCQ ZAP.

K GRAF GIGABYTE RADEON HD3850 512MB DDR3 PCI-E 2XDVI ZALMAN

PAM DIMM 4096MB (4X1024) DDR II 800MHZ OCZ CL4-4-4-15 PLATINUM

PŁYTA GŁ ASUS P5K SE P35 LGA DDR2 PCI-E SATA2 GBLAN ATX CO

ZASILACZ DO OBUDOWY MC P4 FEEL-400 III ILLUMINATION ATX 40

Próbowałeś wyłączać i włączać? A tak bez żartów to wymieniałeś ostatnio kartę graficzną lub zasilacz? Myślę, że zasilacz za słaby (jak w większości przypadków) ale mogę się mylić.

nie, sprzęt mam od 02.2008

Tak może to być zasilacz (marna jakośc urządzenia) ale nie koniecznie, przetestuj kości pamięci. A może masz jakiegoś wirusa.

piszesz żeby przetestować pamięci, co masz na myśli? mam zainstalowany KIS

Otwórz obudowę komputera i wyczyść radiator procesora.Ustąpi

Użyj memtest86 do przetestowania pamięci.

Chociaż w moim przypadku, pod Windows 7, uszkodzony RAM objawiał się tym, że w losowych momentach pojawiał się niebieski ekran, memory dumping i reset.

Podaj temperatury i napięcia, odkurz go w środku. Feel III jeszcze jakoś trzymały.

Przejrzyj napięcia np: everest, napięcia dla linii +12 oraz +5V i zapodaj screena…

Moim zdaniem komp za bardzo się przegrzewa lub za słaby zasilacz.

temperatura dysku 39C, napięcia podsyłam screena farb55.jpg

Jeżeli to prawda co widzę to dziwne, że ten procesor jeszcze Ci się nie spalił. Dysk grzeje się a w procesorze musisz ustawić w biosie napięcie 1,35V i powinno być cool. Jeśli wciąż będziesz miał to samo lub podobne napięcie idź do kogoś po zasilacz o podobnej mocy i podłącz, być może nie trzyma napięcia, dziwne, że na jednej linii.

w którym miejscu te napięcie zmienić? to może być wina dysku że się resetuje?

W biosie podczas uruchamiania komputera (czarne tło) naciskaj DEL i odszukaj napięcia CPU powinno pisać CPU voltage albo coś w ten deseń

Nie przesadzajmy te 40 stopni na dysku to nie jest jakaś strasznie zła wartość (u mnie dyski mają w tej chwili jakieś 30-34 stopni ale z bezpośrednim nawiewem wentylatora 90x90 1400 obr.) ale latem to już inna sprawa. Zasilania na +5V wyszło sporo ponad normę która wynosi max 5.25V, proponowałbym jeszcze konkretniejszy pomiar tej linii miernikiem np: z molexa. Napięcie proca rzeczywiście dziwne, tak jak kolega pisał ustaw je w biosie na sztywno na wartość fabryczną (jeśli jest taka możliwość) a nie na auto i sprawdź ponownie (być może program pokazuje bzdury).