Komputer sam się resetuje

Wygląda to tak, jakby na sekundę zabrakło mu prądu.
Nie ma żadnego schematu, potrafi zresetować się chwilę po uruchomieniu, po godzinie siedzenia w internetach albo przez cały dzień działać prawidłowo.
Zrobiłam test OCCT, temperatury procesora wynosiły ok. 36-40 stopni przy niskim obciążeniu i do 68 stopni przy maksymalnym.
Wymieniłam zasilacz i kabel zasilający, aktualnie działamy na Corsair VS550, problem występował przed i po wymianie. Dzisiaj rano podłączyłam zasilanie do innego gniazdka, zobaczymy co to da.
Kondensatory na płycie głównej są zdrowe.
Nie jest to żaden wirus, ponieważ komputer miał tak, zanim podłączony do internetu czy jakiegoś dysku zewnętrznego.
Aktualnie robi się test Memtestem.

Intel i5 7400
MSI H110M Pro-D (1151)
16 GB DDR4 2400MHz RAM
240 GB SATAIII SSD
MSI nVidia GeForce GTX1050 TI 4GB DDR5
Corsair VS550
Windows 10

Tak, próbowałam włączyć i wyłączyć PC sama, nie naprawiło nic. : )

Zimny lut, brak styku,inne? najgorsze usterki? generalnie wszystko?

  • jak zasilacz podmieniony to:
  1. płyta
  2. pamięć
  3. CPU
  4. karta grafiki
  5. inne

lub może wystarczy podnieść w biosie zasilanie pamięci o 0.1 V zapisać bios Save i test.

Może błąd obecnej wersji bios. Choć aktualizacja w tym wypadku wiązała się z ryzykiem.

Niestety nie znam się za bardzo na lutach i stykach, ale jak na mój gust wszystko wygląda normalnie.

To znaczy? Jestem początkująca w tych tematach, więc byłoby super, gdybyś jakoś mi to wytłumaczył. : )

Z reguły tego ‘‘gołym’’ okiem nie widać!!! gwarancja jak coś i wymiana danego niepewnego podzespołu.

Co pokazał memtest86 - dwa pełne przebiegi i ma być zero błędów.

Zrób co piałem z pamięcią.

Póki co według memtestu wszystko jest OK, ale dopiero zdałam sobie sprawę, że wszystko robię źle, bo testuję obie kości na raz, a nie pojedynczo, więc i tak muszę go zrobić od nowa. :confused: Mój błąd.

Zrobię, ale trudno powiedzieć jak to da efekt, ponieważ nie ma zasady, dla jakiej komputer się restartował.

W zakładce Overclocking zmieniłam DRAM Voltage z Auto (1,200V) na 1,210 V.

Możesz testować oba moduły na raz, te nowe płyty mogą mieć problem w pracy z jednym modułem - sprawdź w instrukcji, który bank ma być obsadzony.

To samo możesz zrobić z Vcore na początek o 0,05 V i test.

Spróbować można, a nieraz przynosi dobre efekty.

Edit:

Ale przed testem wyjmij moduły i grzbiety stykowe dokładnie wyczyść twardą gumką ołówkową i dobrze osadź w bankach.

Problem wciąż występuje. Dzisiaj chcę:

  1. Jeszcze raz poprawić RAM w bankach
  2. Przeinstalować system
  3. Na nowo zainstalować sterowniki
  4. Dać +0,1V do zasilania RAM (do wartości domyślnej)
  5. Dać +0,05V di Vcore (do wartości domyślej)
  6. Jeszcze raz zrobić test memtestem86
  7. Jeszcze raz zrobić test OCCT.

Jeśli nic z tych rzeczy nie pomoże to pewnie oddam kompa do serwisu, bo nie chce mi się już z tym męczyć. :confused:

I jeszcze takie pytanie, może głupie, może mądre, nie wiem. Czy mogę od kości ramu odkleić naklejki?

Tylko po co? Na naklejkach są dane techniczne i gwarancja. Nakleja je producent.

No w sumie to nie wiem po co, dlatego pytam. Może w czymś szkodzą, albo co… Już próbuję wszystkiego z tym komputerem.

Od kiedy problem występuje? Trzeba zacząć podmieniać, a zacząć od płyty lub procka, pomyśleć o aktualizacji biosu.

Od początku swojego istnienia. A przynajmniej od momentu, kiedy go kupiłam.

Pobierz i wypal (nagraj Rufusem na pena) jakieś ISO Live cd - Linuks, Hirens Boot, Win8PE, Strelec.
Testuj na na Live CD, aby mieć pewność czy jest to wina sprzętu.
Czy podłączasz komputer do gniazda z bolcem?
Kup i sprawdź czy na obudowie komputera jest napięcie:

Naklejki zostaw w spokoju.

Tak.

Nie ma napięcia.

Spróbuję.

“Procesory Intel siódmej generacji nie są kompatybilne z płytami głównymi na chipsecie H110, B150, Z170. W przypadku montażu na płycie głownej o w/w chipsecie konieczne jest dokupienie aktualizacji BIOS-u…”

A jak mogę sprawdzić czy jest już aktualny czy nie?
Edit: ok, nieważne, już wiem.
Edit2: Update chyba zadziałał, bo nie padł do tej pory.