Komputer sam się restartuje w najmniej oczekiwanym momencie

Witam.

Mam problem z komputerem który z niewiadomych przyczyn sam się restartuje.

Np. podczas grania lub oglądania filmu w najmniej oczekiwanym momencie następuje restart.

Po restarcie komputer znów po jakiś 20 minutach pracy się sam restartuje.

Posiadam Windows XP Home Edition 32 bit wraz ze wszystkimi najnowszymi aktualizacjami dla tej wersji systemu.

Czy te restarty to wina systemu czy jakiegoś podzespołu?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.

zobacz najpierw środek kompa -czy jest czysto? jeśli nie wyczyść! może wentylator nie chodzi na procku? otwórz na jakiś czas bok obudowy ,lewą stronę i zobacz wtedy czy się wyłączy,jeśli nie to znaczy że marna wentylacja obudowy lub coś się przegrzewa! pozdrawiam :slight_smile:

Oglądanie filmów i gry komputerowe, dają dość mocno w kość karcie grafiki i procesorowi. Dlatego wydaje mi się, że resety są spowodowane przegrzewaniem się tych podzespołów. Na dobry początek posprzątaj sobie w obudowie, poukładaj kable, odkurz obudowę, przeczysć pędzelkiem podzespoły, wyczyść radiator procesora jeżeli będzie zakurzony(jeżeli wyczyszczenie go będzie wymagało demontażu, pamiętaj o ściągnięciu pasty termoprzewodzącej przy pomocy np. wacika do demakujażu zmoczonego delikatnie w spirytusie jeżeli pasta będzie zaschnioęta i nie da rady jej ściągnąć na “sucho” i nałożeniu nowej) i sprawdź czy będzie się resetował dalej. Resety mogą też być spowodowane zasilaczem, więc jeżeli odkurzanie nic nie da, to podmień jeszcze zasilacz…

W środku jest czysto bo czyściłem tydzień temu sprężonym powietrzem…

Mam rozumieć że wina nie leży w systemie?

Nie jest to ewidętnie wina sprzętu. A zmieniałeś przy porządkach pastę na procku? Jeżeli nie, to zrób to, bo trzeba ją wymieniać co jakiś czas, bo pasta z czasem wysycha przez co traci właściwości przewodzące i takie są właśnie skutki. Podmień też zasilacz tak jak pisałem, gdyż moze mieć spadki napięcia i przez to podzespoły pracują nieprawidłowo i komp się resetuje.

Serwisowałem niedawno komputer znajomej. Miał bardzo podobne objawy do Twoich (dodatkowo jeszcze system zamierał w bezruchu). Okazało się, że było to spowodowane padającym dyskiem. Sprawdź sobie jakimś narzędziem czy to aby nie to.

Polecałbym też pomiar napięć podawanych przez zasilacz podczas obciążenia i na jałowo. Opisów jest masę w necie jak to zrobić.

witam mam taki problem ostatnio sciągałem muzykę na kompa z strony dowland i oprucz muzyki sciągneły mi się i na dal się sciągają jakieś erotyczne zdjęcia czy ktoś mniał taki problem i wie jak go rozwiązać

czy w ogóle mniał taki przypadek

Nie nie miałem ale powiem ci jedno załapałeś robala i masz 3x opcje:

1.Pobrać anty świry.

  • AdwCleaner (może i w przeglądarce coś masz)
  • Dr.Web LiveDisk ,
    2.Olać wszystko i sformatować i wgrać na nowo system (lub zgrać i format)
    3.Gdy 1 zawiedzie przejdź do pkt.2 i nigdy nie sięgaj muzyki z takich stron . Powiem ci szczerze że na stronie Empik można legalnie kupić 1 “piosenkę” za np.5zł