Komputer sam się restartuje

System samoczynnie restartuje się, czasem co kilkadziesiąt minut, czasem co kilka godzin. Skan antywirusem i Spybotem nic nie dał.

Oto log z hijackthis, proszę o sprawdzenie.

Log czysty. Wina leży po stronie sprzętu. Więcej szczegóów proszę, od kiedy się restartuje, coś nowego instalowałeś co mówi dziennik zdarzeń?

Start>>>Uruchom>>>eventvwr

a co ma virus do resetowania się

raczej komputer sobie sprawdź

w środku

przeczyść ewentualnie w servisie napraw, kondensatory na płycie sprawdź w

zasilaczu też

virusy to owszem rzadko bo rzadko ale wyłączają komputery ale programowo, a nie resetują

pozdro

Daniel S.

dnetsky

jesteś w błędzie, ale nie skasuję posta, który nic nie wnosi

Miałem kiedyś taki problem i okazało się że to wina płyty głównej.

większość ludzi podchodzi do virusów jako do globalnego pojęcia

a tak nie jest

co innego virus co innego trojan co innego malware a co innego spyware

więc podaj mi nazwę tego VIRUSA który resetuje komputer

mówiąc RESETUJE mam na myśli nagły zanik sygnału i ponowne uruchomienie się komputera

Witam

Nie wiem czy Ci pomoże ale u mnie pomogła wymiana RAM-u. Najlepiej pożycz od znajomego i podłóż jego RAM - zobaczysz jak się zachowuje.

Dodam jeszcze, że swój RAM testowałem za pomocą programu memtest i wynik był pozytywny - mimo to wymiana na nowy pomogła.

Powodzenia

Po pierwsze primo Forum jest dla Ludzi

więc nie wyjeżdzaj tutaj ze znajomością kodów debugera bo 99% ludzi co to czyta nie ma pojęcia o czym fanzolisz

Ludzie oczekują prostych rozwiązań

a czytaniem debugera możesz się sam bawić

Ludzie stanowczo nie mam na to czasu ani ochoty

Po drugie primo forum jest dla Ludzi a TY miałeś podać nazwę Virusa który resetuje komputer

Po trzecie primo forum jest dla Ludzi

przeczytaj sobie definicję FORUM oraz SPAMU kolego

dopiero wtedy ich używaj

jeśli siedzisz w dziale IT = INFORMATION TECHNOLOGY powinieneś bazować na konkretnych informacjach inaczej nie dogadasz się nawet z własną żoną

:slight_smile:

do twojej wiadomości:

Spam (wg Wiki) to niechciane elektroniczne wiadomości niezgodne z omawianym tematem. Najbardziej rozpowszechniony jest spam za pośrednictwem poczty elektronicznej oraz w Usenecie. Zwykle (choć nie zawsze) jest wysyłany masowo. Istotą spamu jest rozsyłanie dużej liczby informacji komercyjnych o jednakowej treści.

Jeżeli coś jescze raz napiszesz w tym dziale inaczej porozmawimy kolego.

Prosiłem nie OT-ować!

Dodatkowo podam nazwę tego virusa, ponieważ pomyślisz, że to zemsta -

to było jeszcze w latach 2002

to nie virus tylko trojan

no comments

Będziesz się przekomarzał? Skoro tak to nie virus(nie ma takiego słowa w języku polskim) tylko wirus i na dodatek musiałbyś napisać wirus komputerowy

Po drugie powiedziałeś, że nie ma możliwości, aby jakiś syf był za restarty odpowiedzialny - masz Trojan.WinReboot

nie dociera do Ciebie moja prośba?

Dzięki wszystkim za porady.

Jeżeli dobrze kojarzę, kiedy zaczęły się restarty to od czasu, kiedy wszystko chodziło dobrze zmieniałem 2 rzeczy:

  • zmieniłem klawiaturę i myszkę ze zwykłych na bezprzewodowe,

  • zamontowałem przejściówki IDE(ATA)->SATA. Po zmianie płyty głównej na nową pozostały mi dyski ATA a płyta jest na SATA. Początkowo miałem dysk wpięty na jednej taśmie z napędem optycznym (restartów nie było), po czym zamówiłem przejściówki i przepiąłem dysk, o którym mowa i podpiąłem jeszcze jeden dodatkowy (oba dyski na tych przejściówkach). Być może na tym polegał problem, bo nie zauważyłem wcześniej, że w przypadku tego drugiego z dysków przejściówka nie była do końca wciśnięta (na pierwszy rzut oka nie było to widoczne stąd przegapiłem to wcześniej). W każdym razie po poprawieniu tego wczoraj wieczorem komputer pracował cały wieczór (kilka godzin) bez restartu.

Tak więc mam nadzieję, że teraz będzie OK, jeżeli jednak restart się powtórzy to zrobię test pamięci a także sprawdzę dziennik błędów i wkleję na forum informację.

Złączono Posta : 13.11.2007 (Wto) 20:54

Po 3 dniach spokoju znów restart. Sprawdziłem Podgląd zdarzeń, powtarzającym się błędem jest błąd 8003:

Szukając informacji o tym błędzie znalazłem poradę, aby wyłączyć Netbios w zaawansowanych ustawieniach TCP/IP, tak też zrobiłem, zobaczymy, z jakim efektem.

Na wszelki wypadek jednak wklejam i tu informację o tym błędzie, może ktoś się z nim już spotkał i ewentualnie potwierdzi skuteczność tego rozwiązania, tudzież podpowie coś innego.