Komputer sam sie sformatował?

Witajcie,

sprawa wygląda tak… komp sie zawiesza przy normalnym uzytkowaniu (kilka stron www i aqq). Nie moge uruchomić menadżera wiec restartuje kompa. Chce sie uruchomić normalnie wiec klikam jak zaleca i ładuje się, po czym sie wyłącza i każe mi coś skonfigurować. No więc klikam i to bo innej opcji nie mam, ładuje sie z 15-20min po czym pokazują sie okna o wprowadzeniu języku, daty, godziny. Ustawiam wszystko i uruchamia sie windows z tym, że zupełnie nic nie mam na kompie :frowning: zero plików, zdjęć nic ;( na pulpicie tylko: kosz, manual, adobre reader, cyberlink, nero, first steps… Co ja mam zrobić?? Dlaczego tak się zrobiło i czy moge odzyskać moje pliki?

Proszę pomóżcie… :frowning:

Dodane 04.09.2012 (Wt) 11:59

a jeśli to ma jakieś znaczenie to wczoraj instalowałam Service Pack 2, bo jakiś miesiąc temu miałam Uqasha…

Jeżeli bez głębszego zastanowienia klikasz i konfigurujesz każde “coś”, co wyskoczy na ekranie…

Czym było owo “coś”?

Nie potrafie powiedzieć co to było, było po angielsku. Jak chciałam kilknąć nie zalecane to w ogole się wyłaczało, a jak kliknęłam zalecane to ruszył cały proces…

Dodane 04.09.2012 (Wt) 12:47

i to się działo zanim włączył się system, wpisanie hasla czy cokolwiek

Lapciak? Pewnie włączyłaś reinstalację systemu z ukrytej partycji.

Lapciak… A można w takiej sytuacji przywrócić pliki z dysku?

Przykro mi ale padłaś ofiarom własnej bezmyślności - spokojnie, nie chciałem Cię obrazić. :wink: Przywróciłaś nieumyślnie komputer do stanu fabrycznego - no cóż, każdy popełnia jakieś głupstwa, prawda? :wink: Co do twoich plików etc. Przykro mi ale były, teraz nie ma i raczej już ich nie będzie. :stuck_out_tongue:

o matko… :frowning: naprawdę nie ma żadnej szansy na odzyskanie tych plików?

Pliki, które były na innej partycji niż system powinny zostać, jeśli w ogóle inna była #-o

miałam dysk C i D. C ma zajęte teraz 17GB na 148GB a D jest cały wolny. Większość plików tak jak i system bylo na C…

To teraz będziesz pamiętać, że ważne pliki trzyma się na innej partycji niż systemowa. Może nawet się zdecydujesz na robienie kopii zapasowej systemu i ważnych plików :wink:

Dla mnie sprawa jest jasna, jak coś nie ma kopii zapasowej to jest nieważne.

Można spróbować odzyskać dane programem np Recuva, albo R-Studio, itp, które służą do odzyskiwania danych. Chociaż istnieje małe prawdopodobieństwo po nadpisaniu danych ale istnieje, i jeśli tam były ważne pliki można spróbować je odzyskać