Komputer sam się włącza po wyłączeniu

Witam. Problem mam taki jak w temacie. Gdy wyłączę komputer po około 10 sekundach komputer sam się włącza. jak wyciągnę kabel zasilający na 10 sekund i go włożę komputer już sam się nie włącza. Specyfikacja. Płyta Główna Asus P5GC-MX/GBL Procesor Intel Pentium E5200 2.50 Ghz 2 rdzenie Karta graficzna Zintegrowana Intel® 82945G Express Chipset Family 2 Dyski HDD Sata pierwszy 640 GB drugi 80GB Zasilacz No Name 300W 3 GB ram Windows 7 Home Premium 64 Bit. Dodam że miesiąc temu tego problemu nie było. nic nie było wymieniane. Jak to naprawić? Z góry dzięki.

Sprawdź: Samoczynne włączanie komputera po jego wyłączeniu

@rgabrysiak Próbowałem według zaleceń w tamtym temacie odłączyć wszystko od komputera, odłączyłem wszystko zostawiłem tylko podłączony kabel zasilający. nie pomogło. popatrzyłem w biosie nie mam włączonych żadnych wybudzaczy. co może być przyczyną?

Np. zasilacz.

@Veers Masz na myśli że zasilacz już pada? miesiąc temu jeszcze wszystko działało jak należy.

Więc miesiąc mógł wystarczyć żeby ubiło Ci zasilacz. 

 

Sprawdź podpinając inny, np. pożycz od znajomego

Po zasilaczach no name wszystkiego można się spodziewać.

Problem jest taki że mogę podpiąć zasilacz ale każdy mam no name znajomy też ma no name. i w kompie mam  mniejszą wersję zasilacza bo mam małą obudowę.

kula%2Bczarodziejska1.jpg

Zacznij od sprawdzenia dziennika zdarzeń. Ostatnio mam ten sam problem i powodują to zadania ustawione w harmonogramie zadań.

Sprawdź w dzienniku zdarzeń powód uruchomienia komputera.

Wysłane z mojego INFINITY_II_S przy użyciu Tapatalka

@LosTigeros: co można ustawić w harmonogramie, by komputer sam się włączał po zamknięciu systemu, no i dlaczego (jeśli taka opcja tam jest) to po odłączeniu zasilania przestał się włączać ?

Witaj, jeśli to możliwe odłącz dyski od portów SATA (lub IDE) na płycie głównej, potem włącz komputer. Gdy komputer się włączy i zacznie wyświetlać różne napisy (najpewniej typu Insert boot disk and press a key to continue… [itp.]) wciśnij przycisk wyłączenia komputera. Powinien się wyłączyć.

Jeśli uruchomi się ponownie po 10 sekundach - patrz niżej. Jeśli problem ustąpił - wina gdzieś po stronie systemu, więc podłącz dyski tak jak wcześniej.

 

Jeśli nie 

  1. Odłącz komputer od zasilania.

  2. Wyjmij baterię CMOS (taka okrągła) z płyty głównej

  3. Przełącz zworkę jak na załączonym obrazku (na Clear RTC)

ffbf0f200636.png

  1. Odczekaj ok. 15 sekund i przesuń zworke na poprzednie miejsce

  2. Włóż baterię BIOS

  3. Podłącz do zasilania i sprawdź czy problem nadal występuje

Ustawienia BIOS będą zresetowane więc jak coś miałeś ustawione - “własne ustawienia” będzie trzeba ustawić, jak nie komputer sam ustawi to co trzeba.

 

Miałem podobny problem z kilkoma innymi sprzętami i “mechaniczne” wyczyszczenie BIOS-u pomagało. W innym wypadku obstawiam na “kopniętą” płytę główną albo jak wyżej wyrób zasilaczopodobny. Dla własnego bezpieczeństwa zmieniłbym zasilacz nawet na używany ale markowy, czarną listę zasilaczy (czyli pseudozailaczy) znajdziesz na necie, nich się strzeż jak możesz, znajdziesz tam też polecane marki.

 

Pozdrawiam