Komputer sam się włącza

Siemka, mam problem. Gdy wyłączam komputer (start, wyłącz komputer lub przez klawiaturę) zamiast wyłączyć się restartuje. Co zrobić?

Z góry dzięki.

wejdź do biosu i poszukaj w sekcji power wake up lan lub coś takiego ale musi być związane z LANem i wyłącz to (disabled)

… niekoniecznie

  • jeżeli włącza sie nie systematycznie o różnych godzinach to pewnie masz racje

ale jeżeli codziennie o tej samej godzinie to "Power Menagment - coś tam… "- sorry pisze z pamięci

rzecz w tym że może mieć włączony autostart kompa w BIOS’ie

Niekoniecznie. Jeśli masz XP automatycznie w opcjach jest że w razie awarii systemu uruchamia ponownie. Czyli zamiast pokazać ci Bluescreena robi restart. Też to miałem. Aby zobaczyć bluescreena zrób tak: Mój komputer/właściwości/Zaawansowane i tam pod Uruchamianie i odzyskiwanie klikasz Ustawienia i w nich pod Awaria systemu powinna być zaznaczona opcja Automatycznie uruchom ponownie. Odznacz ją a następnie spróbuj wyłączyć komputer. Powinien pokazać się bluescreen. Napisz co w nim jest.

Dodane 15.08.2011 (Pn) 18:01

Albo idąc na około mojej pierwszej opcji możesz ściągnąć Bluescreenview http://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html. Tak będzie szybciej. Program ten pokazuje informacje o błędzie krytycznym jaki wystąpił.

ostatecznie mogą być problemy z ACPI

ale najpierw tamte pomoce i wtedy powiem co wiem jak rozwiązać problem z ACPI

Moim zdaniem to Magia :smiley:

Problem naprawiony, dzięki za pomoc.