Komputer sam się włącza

Witam,

od jakiegoś czasu komputer sam mi się włącza, najczęściej w nocy i to po kilka razy. Chcąc normalnie spać wyłączałam go na noc i potem odłączałam zasilanie listwy przyciskiem. Po jakimś czasie po takich zabiegach rano nie chciał się włączyć, był rozruch na jakieś 30s, czarny ekran i wyłączał się całkiem. Potem przez dłuższą chwilę w ogóle nie reagował, po czym już włączał się normalnie. Podpięty został nowy zasilacz, ale to nie rozwiązało problemu. Sprawdziłam co mogłam w biosie i wszelkie zaplanowane zadania itp, ale nic nie pomogło. Oddałam kompa do serwisu gdzie zasugerowano wirusy. Po tygodniu komputer mi oddano i Pan stwierdził, że tylko zmienił coś jeszcze w biosie i powinno być ok. Po 3h od odebrania z “naprawy” znów sam się włączył. Po tym byłam już zdesperowana i przeinstalowalam windows. Komputer chodził bezproblemowo 3 dni i dziś w nocy niestety znów się włączył :frowning: Totalnie nie wiem co robić, czy możecie coś zasugerować?

Napisz jaki posiadasz system i jaki masz ten nowy zasilacz.

Zasilacz: THERMALTAKE SMART SE MODULAR 530W ZASILACZ ATX

Windows 7 :slight_smile:

Może zacznij od aktualizacji BIOS-a

Sprawdź w BIOSie czy nie masz włączonej opcji Wake Up On LAN.

Panel sterowania\System i zabezpieczenia\Opcje zasilania\Edytowanie ustawień planu i opcję przełącz komputer w tryb uśpienia dajesz nigdy.

Panel sterowania\Windows Update\Zmień ustawienia zobacz czy nie masz włączonych automatycznych aktualizacji codziennie o 3 w nocy zmień na jakąś normalną godzinę i nie codziennie tylko raz w miesiącu.

Zrobiłam jak polecałeś i zobaczę czy będzie jakiś efekt.

W każdym razie zauważyłam jeszcze w dzienniku zdarzeń następujący błąd:

Nie można odnaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia 1 ze źródła NvStreamSvc. Albo składnik wywołujący to zdarzenie nie jest zainstalowany na komputerze lokalnym, albo instalacja jest uszkodzona. Możesz zainstalować lub naprawić składnik na komputerze.

Jeśli zdarzenie pochodzi z innego komputera, wraz ze zdarzeniem może być wymagane zapisanie informacji o wyświetlaniu.

Do zdarzenia dołączono następujące informacje:

NvStreamSvc

NvVAD initialization failed [6]

Co to może być?