Komputer sam się włącza

Kupiłem nową kartę graficzną RX6600 od msi
Link: https://www.x-kom.pl/p/687690-karta-graficzna-amd-msi-radeon-rx-6600-mech-2x-8gb-gddr6.html
po zainstalowaniu jej do komputera i sprawdzeniu pod maksymalnym obciążeniem wszystko było dobrze ale po próbie wyłączenia go sam się włączył, pomyślałem że kliknąłem uruchom ponownie więc wyłączyłem jeszcze raz i znowu to samo. sprawdziłem w internecie używałem dużej ilości sposobów jak: zmiana planu zasilania grzebanie w biosie wyłączanie ponownego uruchamiania w razie awarii, nic nie pomogło. Zamontowałem starą karte i komputer się normalnie wyłączyłem zamntowałem nową i znowu ten sam problem. stara karta ma zasilanie z pcie a nowa ma 8pin od zasilacza może ktoś pomóc o co chodzi np płyta głowna, zasilacz czy karta graficzna jest wadliwa? podsyłam linki do podzespołów:

Wyglada na to ze z tą karta inni też mają podobny problem.

Sprawdź, czy da się w płycie włączyć obsługę starych stanów zasilania (S3). Choć nie jest to punktowo-bezpośrednio związane z Twoim problemem, możliwe że włączenie starego stosu ACPI wpłynie na działanie i zarządzanie energią w urządzeniach… i pomoże.

Spróbuj wyłączyć turbo, u mnie na nowym Ryzenie zbyt wyżyłowane fabryczne zegary turbo powodowały taki problem.

Sprawdź czy jest nowy BIOS. Jeśli starszy uaktualnij, bo sporo w tej płycie łatali. Ostatnia dostępna to F18.

(w wyszukiwarce windows wpisujesz info, wyskakuje informacje o systemie, i pod procesorem masz wersje BIOS).

Jeśli jest starsza od F11 to prawdopodobnie trzeba najpierw F11 zrobić (zmiana technologii aktualizacji BIOSu).