Komputer sam się wyłącza a potem włącza


(Matiko2008) #1

Witam mam problem już o nim pisałem ale zaś się powtórzył a więc tym razem komputer się wyłącza a potem włącza dzieje się tak podczas uruchomienia wielu programów lub gry. Komputer cały czysty w środku nawet zasilacz odkręciłem i ładnie wypicowałem ;D ze starego kompa przełożyłem 1 wiatrak temperatura procesora jest mała 30-40.

A więc myślałem że to wirus ale jednak nie ponieważ skanowałem system i nic nie wykryło podejrzewam że to zasilacz ale nie jestem pewien może wy coś poradzicie.Tylko proszę o jakieś mądre odpowiedzi jak można :wink:

Intel core 2 duo e4600 2,4GHz

2,8GB ram

GeForce gt 240 1gb ddr3

zasilacz tracer 4life 400


(Barteek 967) #2

Zasilacz masz słabiutki, dobrze by było gdybyś sprawdził komputer na jakimś markowym zasilaczu.


(Matiko2008) #3

wiem że słaby lecz czemu od razu wnioskować że to zasilacz może coś innego.Nie mam od kogo pożyczyć tego zasilacza więc jak będę kupować to muszę wiedzieć że na 100% to zasiłka się zepsuła

Dodane 12.11.2011 (So) 13:50

teraz zauważyłem że gdy komputer jest wyłączony a kliknie myszką to się włącza ^^


(michalj82) #4

Może masz ustawione żeby komputer przechodził w stan uśpienia po określonym czasie. Jeżeli masz Windows 7 to sprawdź to w Panel sterowania/ Opcje zasilania/ Zmień moment przejścia komputera w tryb uśpienia i wybierz opcję Nigdy. W Windows XP poszukaj zakładki Hibernacja w Opcjach zasilania i ją odznacz.


(Matiko2008) #5

teraz to on nawet jak go włączam to może się wyłączyć nawet po 2 sekundach czasami po minucie itp

Dodane 12.11.2011 (So) 18:06

kupuje zasilacz jak myślicie czy ta zasiłka poradzi sobie z moim kompem i np z jakąś nową karta graficzną?

Dodane 12.11.2011 (So) 18:40

http://allegro.pl/ocz-stealthxstream-2- … 86572.html


(T Luk) #6

@ UP

Bez problemu :slight_smile:


(Matiko2008) #7

to nie była wina zasilacz dobrze że nie kupowałem bo nic by z tego nie było .Wina leżała w guziku włączającym był jakoś zepsuty i sam komputer wyłączał ;D


(sla17) #8

Ale i tak wymiana zasilacza wisi nad tobą, chyba że potem będziesz składał nowy zestaw a do tego nie wpakujesz już ani złotówki, nie będziesz podkręcał ani grzebał to może dać radę, a może się spalić, a może spalić wszystko.


(Lanryna) #9

Cytując przedmówce WYMIEŃ TEN ZASILACZO PODOBNY PRODUKT NA COŚ SPRAWDZONEGO! !!

Nikt tu nie chce CIę naciągać na koszty czy coś takiego ale to co masz w obudowie podłączone i dające zasilanie dla całego PC’ta może sprawić,że bedziesz pluc sobie w twarz jak wszystko pojdzie z dymem. Jeśli nie podkreasz nic to odpal sobie program OCCT i test powersimply czy coś takiego daje głowe że komp walnie blu.


(Matiko2008) #10

nie do tego złoma nic nie będę pakował kasy już kupuje nowego