Komputer sam się wyłącza podczas gier czy oglądania filmików

Jak w temacie, od pewnego czasu komputer potrafi sam się wyłączyć podczas gry w różnego typu gry, które kiedyś normalnie chodziły.

Do tego gdy oglądam np. jakieś filmy, i jest włączone w np. w operze, wspomaganie sprzętowe, też się wyłącza.

Od czego to może byc, zasilacz??

Mam karte NIVIDIA GeForce GT 610

Procesor AMD ATHLON 64 X2 DUAL CORE 5200+

RAMu bodajże 1,5 GB

System operacyjny XP, zaktualizowane sterowniki. Czyszczony, ale moge jezcze raz go wyczyścić dla pewności.

Myślicie że zasilacz pada??

A zasilacz mam taki: Modecom Feel 400 ATX 12 v

Tutaj screen z HWMonitora

monitorhw.jpg

Podłącz inny markowy zasilacz i sprawdź czy problem ustąpi, a na temat tego zasilacza co masz przeczytaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Te temperatury są podczas normalnej pracy tak? A jak się przedstawiają temperatury pod obciążeniem (grą, benchmarkiem)?

Właśnie zaraz odpale gre i postaram się to sprawdzić, bo przede wszystkim na grach pada i filmikach( przy czym na filmach tylko gdy jest włączone wspomaganie sprzętowe)

W samym kompie była wymieniana juz płyta główna, procesor, karta, ram nowszy też jest dokupiony. Chyba procesor jest najstarszy z całego zestawienia Hardware.

PS.

Mam 3GB ramu jednak

Temperatura karty graficznej jest bardzo wysoka (91 stopni).

Wyczyść kartę z kurzu.

Ta karta nie nadaje się do gier.

Na tym kompie dużo nie gram, kiedyś karta była gorsza o wiele i dawał rade lepiej jak teraz :stuck_out_tongue: Ja ososbicie gram tylko w LOLa, a kompa potrzebuje do gry z teamem. No, i kiedyś zawsze normalnie chodziło, ładnie i płynnie, a teraz dupka blada.

Właśnie robiłem test podczas gry, no 3 minuty i się wyłączył. Tzn. tak jakby chciał się zresetować, ale zostaje zawsze w pierszej fazie i trzeba zrobić na twardziela reset.

A, może to ważne ale była pasta nowa i obudowa do procka jakiś czas temu wymieniana, choć akurat wyłączał się już wcześniej.

hwmonitor2.jpg

Podczas gry, plus włączony ccleaner.

Mhm. Ten zasilacz jest na czarnej liście;/ To może być jego wina.

Zasilacz owszem jest na czarnej liście i warto byłoby go wymienić ale poważniejszym problemem jest temperatura karty graficznej.

W akim przedziale powinna się mieścić?

no u mnie w stresie na gt 520 nie przekracza 65 stopni a w spoczynku 40 więc masz troche te temperatury zawyżone być może zasilacz powoduje takie zjawisko ?

Skąd może się brać tak wysoka temperatura?? Zaraz oczyszcze z kurzu podzespoły, ale to chyba nie da rady 30 stopni zejść.

Ewidentnie karta się męczy (zrób jej gruntowne czyszczenie), a jeśli nie pomoże to wypróbuj na innym zasilaczu.

Ja mam też GT610 z wentylatorem i najwyższą temperaturę jaką zanotowałem w grach to 70 stopni przy 50% obrotów wentylatora.

Czy twoja karta graficzna posiada wentylator czy sam radiator? Jeżeli ma wentylator to czy się kręci i nie jest zapchany kurzem? Jeżeli sam radiator to czy jest dobrze dociśnięty?

A to czy nadaje się do gier to zależy w co się gra. Tak tylko powiem, że z nowości to na średnich detalach w 1280x720 można grać w GRID2 czy Remember Me (25-30fps). A każda gra starsza chodzi bardzo dobrze :wink:

Z radiatorem jedynie ta jest.

Wyczyść dokładnie cały komputer z kurzu, podłącz markowy zasilacz i sprawdź czy problem ustąpi.

Dobra, to teraz przydałoby się skądś wziąć zasilacz. Bo na razie nie mam 160 zł, a nie wiadomo w sumie czy to to. Chyba trzeba poczekać do wypłaty :stuck_out_tongue: A tak to jeszcze system przeczyszczę, przeskanuje, może jakiś wirus się wkradł.

Dzięki, będę informował, i w razie czego pytał :wink:

te całe gt610 nie jest przeznaczona do gier wiec się nie dziwie że są takie temperatury.

a co do starej karty może i była stara ale zapewne wydajniejsza.

kupiłes karte ze wzgledu na 1 gb pamieci zapewne;]

zasilacz oczywiscie odrazu bym wymienił.

co do karty nie wiem jak można kupywać coś takiego pod gry;]

Dodane wtorek, 11 czerwca 2013, 14:28

dodam że karta zapewne ma pasywne chłodzenie czyli bez wiatraka wiec nie ma się co dziwić.

Dodatkowe chłodzenie by się przydało na pewno (jakieś wiatraczki etc). Ale dla testu możesz zimnym powietrzem z suszarki chłodzić :lol:

i zob jak się wtedy zachowuje temperatura i sam komputer w czasie gry.

Jeśli sposób z postu powyżej rozwiąże problem z temperaturą to pokombinowałbym z montażem wiatraka na bądź nad lub w bliskiej okolicy radiatora karty.

Ps. a tu masz amatorski sposób na grzanie się podzespołów wpinanych w sloty na płycie głównej znaleziony na tym forum klik.

podaj dokładnie jaką masz kartę graficzną jaki model i jakiej firmy

zdecydowanie karta nie nadaje się do gier