Komputer sam się wyłącza podczas gier czy oglądania filmików

(Mireck2) #1

Jak w temacie, od pewnego czasu komputer potrafi sam się wyłączyć podczas gry w różnego typu gry, które kiedyś normalnie chodziły.

Do tego gdy oglądam np. jakieś filmy, i jest włączone w np. w operze, wspomaganie sprzętowe, też się wyłącza.

Od czego to może byc, zasilacz??

Mam karte NIVIDIA GeForce GT 610

Procesor AMD ATHLON 64 X2 DUAL CORE 5200+

RAMu bodajże 1,5 GB

System operacyjny XP, zaktualizowane sterowniki. Czyszczony, ale moge jezcze raz go wyczyścić dla pewności.

Myślicie że zasilacz pada??

A zasilacz mam taki: Modecom Feel 400 ATX 12 v

Tutaj screen z HWMonitora

monitorhw.jpg

(rgabrysiak) #2

Podłącz inny markowy zasilacz i sprawdź czy problem ustąpi, a na temat tego zasilacza co masz przeczytaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Te temperatury są podczas normalnej pracy tak? A jak się przedstawiają temperatury pod obciążeniem (grą, benchmarkiem)?

(Mireck2) #3

Właśnie zaraz odpale gre i postaram się to sprawdzić, bo przede wszystkim na grach pada i filmikach( przy czym na filmach tylko gdy jest włączone wspomaganie sprzętowe)

W samym kompie była wymieniana juz płyta główna, procesor, karta, ram nowszy też jest dokupiony. Chyba procesor jest najstarszy z całego zestawienia Hardware.

PS.

Mam 3GB ramu jednak

(falcon89) #4

Temperatura karty graficznej jest bardzo wysoka (91 stopni).

Wyczyść kartę z kurzu.

Ta karta nie nadaje się do gier.

(Mireck2) #5

Na tym kompie dużo nie gram, kiedyś karta była gorsza o wiele i dawał rade lepiej jak teraz :stuck_out_tongue: Ja ososbicie gram tylko w LOLa, a kompa potrzebuje do gry z teamem. No, i kiedyś zawsze normalnie chodziło, ładnie i płynnie, a teraz dupka blada.

Właśnie robiłem test podczas gry, no 3 minuty i się wyłączył. Tzn. tak jakby chciał się zresetować, ale zostaje zawsze w pierszej fazie i trzeba zrobić na twardziela reset.

A, może to ważne ale była pasta nowa i obudowa do procka jakiś czas temu wymieniana, choć akurat wyłączał się już wcześniej.

hwmonitor2.jpg

Podczas gry, plus włączony ccleaner.

Mhm. Ten zasilacz jest na czarnej liście;/ To może być jego wina.

(rgabrysiak) #6

Zasilacz owszem jest na czarnej liście i warto byłoby go wymienić ale poważniejszym problemem jest temperatura karty graficznej.

(Mireck2) #7

W akim przedziale powinna się mieścić?

(krejzol123) #8

no u mnie w stresie na gt 520 nie przekracza 65 stopni a w spoczynku 40 więc masz troche te temperatury zawyżone być może zasilacz powoduje takie zjawisko ?

(Mireck2) #9

Skąd może się brać tak wysoka temperatura?? Zaraz oczyszcze z kurzu podzespoły, ale to chyba nie da rady 30 stopni zejść.

(Grabkamy) #10

Ewidentnie karta się męczy (zrób jej gruntowne czyszczenie), a jeśli nie pomoże to wypróbuj na innym zasilaczu.

(Vardas) #11

Ja mam też GT610 z wentylatorem i najwyższą temperaturę jaką zanotowałem w grach to 70 stopni przy 50% obrotów wentylatora.

Czy twoja karta graficzna posiada wentylator czy sam radiator? Jeżeli ma wentylator to czy się kręci i nie jest zapchany kurzem? Jeżeli sam radiator to czy jest dobrze dociśnięty?

A to czy nadaje się do gier to zależy w co się gra. Tak tylko powiem, że z nowości to na średnich detalach w 1280x720 można grać w GRID2 czy Remember Me (25-30fps). A każda gra starsza chodzi bardzo dobrze :wink:

(Mireck2) #12

Z radiatorem jedynie ta jest.

(rgabrysiak) #13

Wyczyść dokładnie cały komputer z kurzu, podłącz markowy zasilacz i sprawdź czy problem ustąpi.

(Mireck2) #14

Dobra, to teraz przydałoby się skądś wziąć zasilacz. Bo na razie nie mam 160 zł, a nie wiadomo w sumie czy to to. Chyba trzeba poczekać do wypłaty :stuck_out_tongue: A tak to jeszcze system przeczyszczę, przeskanuje, może jakiś wirus się wkradł.

Dzięki, będę informował, i w razie czego pytał :wink:

(MrBeckham666) #15

te całe gt610 nie jest przeznaczona do gier wiec się nie dziwie że są takie temperatury.

a co do starej karty może i była stara ale zapewne wydajniejsza.

kupiłes karte ze wzgledu na 1 gb pamieci zapewne;]

zasilacz oczywiscie odrazu bym wymienił.

co do karty nie wiem jak można kupywać coś takiego pod gry;]

Dodane wtorek, 11 czerwca 2013, 14:28

dodam że karta zapewne ma pasywne chłodzenie czyli bez wiatraka wiec nie ma się co dziwić.

(Chosen) #16

Dodatkowe chłodzenie by się przydało na pewno (jakieś wiatraczki etc). Ale dla testu możesz zimnym powietrzem z suszarki chłodzić :lol:

i zob jak się wtedy zachowuje temperatura i sam komputer w czasie gry.

(Grabkamy) #17

Jeśli sposób z postu powyżej rozwiąże problem z temperaturą to pokombinowałbym z montażem wiatraka na bądź nad lub w bliskiej okolicy radiatora karty.

Ps. a tu masz amatorski sposób na grzanie się podzespołów wpinanych w sloty na płycie głównej znaleziony na tym forum klik.

(bart86) #18

podaj dokładnie jaką masz kartę graficzną jaki model i jakiej firmy

zdecydowanie karta nie nadaje się do gier