Komputer sam się wyłacza , zacina , oraz wyskakują Blue screeny

Witam , Tak jak w temacie otóż od pewnego czasu gdy włacza kompa właczy się ale po zaledwie 10 min on się wyłacza , albo pokazują się różne blue screeny , lub też komputer się tak zatnie że nie można nic zrobić . Ale są też wyjątki że nie kiedy komputer się normalnie właczy i wszystko działa , Mój sprzęt :

Processor : AMD Athlon X2 II 250 3.00GHz

Grafika : Integra

Pamięć Ram : 2 gb ddr3

Dysk : 500 gb Samsung

System : Windows XP Pro 32bit.

Płyta Głowna : ASRock N68C-8 UCC Zasilacz : Modecom Logic 400W

Komputer ma około 5 lat .

Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam !

 

Proszę skorzystać z przycisku Edytuj oraz opcji Użyj pełnego edytora , a następnie dokonać korekty tytułu.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

To nie zasilacz, to wyrób zasilaczopodobny. Cud że przez 5 lat niczego ci nie spalił (a może jednak jakieś awarie były?)

Jak masz możliwość pożycz od kogoś MARKOWY zasilacz i sprawdź jak działa, bo takie “różnorakie” nieukierunkowane w stronę jednego elementu zachowania komputera wskazują na zasilacz - potem kup to http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-450w-atx-120mm-wentylator-eu-version-cp-9020049-eu-527950/ - paradoksalnie raptem około 50zł droższy niż te zasilaczopodobne Modecomy a marka w 100% pewna.

Niestety nie mam możliwości sprawdzenia innego zasilacza. Awarii też nie było.Ja myślę jednak że to przez ten zasilacz.

A i w wakacje mam też planach wymianę grafiki na gt 630 4gb gddr3 128bit. Wiec zasilacz i tak będę musiał wymienić . A nie lepiej kupić Chieftec 500W niż tego corsair 450W ?

Gt630 to szrot do oglądania filmów a nie do gier, więc nie wydawaj na to kasy. Dołożysz stówkę i kup np. Radeon HD 7770 - na tym już pograsz.

Może być i Chieftec, też zaufana marka - ale nie kupuj używanego.

Radeon 7770 Wycofany ze sprzedaży… A ja gra w takie gry jak euro truck simulator 2 i tego typu gry

Na Morele nadal jest http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-hd7770-1024mb-rev-2-0-gv-r777oc-1gd-456181/ dokładnie 120zł więcej niż gt630 a na tamten szrot naprawdę nie ma sensu wydawać ponad 200zł bo to ma wydajność niewiele większą od układów zintegrowanych, jak masz mało kasy to i używkę na allegro za około 200zł dorwiesz.

Ta karta kosztuje 350 zl ?!

I jakie ta karta ma wymiary

Temat do zamknięcia.