Komputer sam się wyłącza

Witam.

Gdy komputer chodzi już z godzinę komputer nagle oddaje 3-4 dzwięki i sie samoczynnie wyłącza…wcześniej tego nie miałem i nie wiem co robić.

Proszę o Pomoc.

oto logi-

HijackThis - v1.99.1

SILENT RUNNERS.

Dzięki z góry.

Logi są ok.

Jeśli sam tego nie ustawiałeś to ciachnij.

Komputer się wyłącza czy restartuje?

Spróbuj scharakteryzować wydawane dźwięki (tzn. czy długie, czy zawsze taki same etc.) ponieważ informacja ta może przyczynić się do rozwiązania problemu.

Czy od dawna tak się dzieje?

Czy ostatnio wymieniałeś coś w komputerze?

Czy ostatnio wykonywałeś coś nieco poważniejszego?

Podczas wykonywania jakich czynności tak się dzieje?

Jaka konfiguracja sprzętowa komputera?

Start => uruchom => wpisz eventvwr i kliknij OK => sprawdź czy są błędy oznaczone na czerwono, o typie system error lub aplication error, które wystąpiły mniej więcej wtedy kiedy komputer się wyłączył. Jeśli są to pokaż ich szczegóły:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=46412

Pokaż również temperatury i napięcia (program EVEREST).

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=88838

ok.

no więc tak. Dzwięki są dokładnie 3 np: ( tyyyyy-tiiiiiii-tyyyyy ) i komputer się wyłącza dzwięki są dosyć długie jeden dzwięk trwa z 1,5 sekundy.

  • Dzieje się tak około od 2 dni.

  • Nic ostatnio nie wymieniałem w komputerze.

  • Nic poważniejszego ostatnio nie wykonywałem.

  • Dzieje się to najczęściej podczas grania najgorzej gdy gram w “Blow Everything Up Net 2006” który można pobrać na stronie Vortalu.

  • Nie znam dokładnej konfiguracji sprzętowej komputera. ale wydaje mi sie że to nie od tego.

Temperatury:

możliwe przegrzewanie procka. 79 to krytycznie duża temperatura. ulepsz chlodzenie ;).

Sprawdź temperatury w biosie. Otwórz budę i wyczyść wszystko porządnie, najlepiej ze sprężonym powietrzem. Otwórz i sprawdź zasilacz. Podaj konfig kompa :slight_smile:

Masz bardzo niskie obroty wentylatora na procku jak na tą temperaturę. Przeczyść radiator i koniecznie rozruszaj wiatrak. Spróbuj naoliwić w nim łożysko, które ukryte jest zazwyczaj za okrągłą naklejką lub gumową zaślepką.

Ilość obrotów powinna przekraczać 4000 a u ciebie jak widzisz jest zaledwie ponad 2700

NO ZA DUZA TEMP PROCKA.Wyczyść i sproboj naoliwić wiatrak a jak to nic nie da to wez wymien chłodzenie bo sobie mozesz prcka spalić

Jak ma Pentiuma to temp. nie jest aż taka krytyczna.

Przecież to i tak grzałki :slight_smile: [na zime w sam raz] :stuck_out_tongue:

Skąd ten wniosek ??

Płyta 7NF-RZ, z tego co mi wiadomo jest pod AMD. :slight_smile: