Komputer sam się wyłącza

Witam…Mam taki oto problem…otóż komputer wyłącza mi się tzn restartuje a niekiedy widnieje niebieski obraz z napisami coś w stylu BIOSu…Te restarty występują raz częściej raz rzadziej a najczęściej podczas grania w obojętnie jaką grę…Na początku wyłączał się tylko podczas grania w GTA San Andreas teraz dzieje się to nawet podczas oglądania filmu bądź cokolwiek innego.Po wyłączeniu czasami nie mogę go włączyć nawet przez godzinę.Pokazuje się ładujący się windows i znów restart.W kompie nie wymieniałem niczego poza pamięcią mianowicie dodałem 512. Oto konfiguracja kompa: Płyta Główna ASRock 775S61 661FX LGA775 uATX…Procesor Intel Pentium 4 530J 3,00GHz/800KHz 1MB…Karta Graficzna Sapphire ATI Radeon 9550 128MB (128b)…Pamięć 256RAM 256RAM 512RAM razem 1GB…Zasilacz Codegen ATX 300W…Proszę o żetelną odpowiedź co w tym zestawieniu może być nie tak i ewentualnie co wymienić…

podejrzewam,że to jest przyczyna, to są bardzo słabe “zasilacze” on ledwo ciągną mojego kompa a co dopiero twojego :mrgreen:

Jeśli masz mało kasy to wymień go na fortrona/deltę, dodatkowo sprawdż czy na płycie głównej nie napuchły kondensatory.

jaką moc powinien według ciebie mieć ten zasilacz? tak żeby czasami nic mi się nie spaliło w komputerze na przyszłość

Pod twój sprzęt wystarczy delta 400w lub droższy amacrox 400w kupisz je na allegro :slight_smile:

nie chodzi o moc ale o marke zasilacz kup przynajmniej fortrona 350W HLN

Spokojnie wystarczy markowa 350 -tka.

a gdybym chciał wymienić od razu kartę graficzną na geforce 8600GT to czy zasilacz 400W dobrej firmy starczyłby?

Złączono Posta : 03.10.2007 (Sro) 10:42

chciałem jeszcze się zapytać która z tych trzech kart geforce 8600GT…geforce 7900GS…geforce 8600GTS jest najlepsza jakościowo…w cenach mniej więcej się orientuję …dodam iż raczej nie zamierzam podkręcać karty.

a jaką masz temperaturę? - sprawdź w biosie czy nie masz ustawionej zbyt niskiej temperatury (bezpieczeństwa) której wyłącza sie komputer