Komputer sam się wyłącza

mam problem mój komputer kiedy instaluje windows sam się wyłącza!czego to może być wina!Mam nie wgranego windowsa

a kiedy w biosie ustawiam start z cdrom to kiedy dochodzi do instalacji windows komputer albo się wiesza jak pisze do końca 39 minut albo się wyłącza!Pomóżcie proszę!

Spróbuj od magnetyzować bios.

Sprawdź temperatury podzespołów w BIOSie.

Podaj konfigurację sprzętową komputera oraz, jaki poisadasz zasilacz (producent, moc) ?

Zasilacz Firmy ,Feel"O mocy 230volt!Ale jak rozmagnetyzować bios???Błagam pomóżcie!!

Powtórzę jeszcze raz:

Nie podałeś nam mocy zasilacza.

Moc zasilacza określa się w Watt ach (W), a nie Volt ach.

Ściągnij lewą ściankę obudowy (patrząc od czoła obudowy) i odczytaj informacje z naklejki na zasilaczu (np. 300W).

350 w O to chodzi???

zasilacz słaby

podaj konfigurację kompa, tzn. procesor, mobo, pamięć, grafika…

rozmagnesować to można co najwyżej monitor

EDIT

Chyba chodziło o hard reset

Wyciagnij baterię na płycie głównej na kilka(naście) minut lub przełóż zworkę CLEAR CMOS na mobo.

Po polsku pisze się normalnie waty i wolty, choć skrót od tych drugich jest międzynarodowy i jest to litera V.

Moim zdaniem zasilacz powinien wytrzymać !!

CLEAR CMOS na mobo .A jak to zrobić która to zworka ???

Komputer to:

Amd Athhlon 1,333GHZ

Pamięć;2Kości po 256 SDRAM

Karta grafiki:64 MB GEFORCE 2 MX 400

NAGRYWARKA;LG LIGHT SCRIBE

Karta muzyczna ;SOUND BLASTER 24

Zasilacz;230 v,350 w

Zworka ta znajduje się przeważnie obok baterii na płycie głównej.

Jeżeli dokładnie nie wiesz, o co chodzi, to ten sam efekt (czyli reset BIOSu) otrzymasz przez wyciągnięcie (przy wyłączonym komputerze) baterii z płyty głównej na co najmniej 30 minut. Po tym okresie włóż baterię z powrotem i uruchom komputer.

Wątpię, czy zresetowanie BIOSu tutaj pomoże, ale spróbować można.

Tak na pierwszy rzut oka to moze byc kilka przyczyn:

napisze wg latwosci sprawdzenia

  1. uszkodzona pamiec - wyjmij 1 kosc potem zamien na druga ewentualnie sprawdz jakims programem np goldmemory

  2. cos sie przegrzewa - sprawdz czy wszystkie wentylatory sie kreca (na karcie graficznej, procesorze, w zasilaczu ewent na chipsecie plyty glownej)

  3. brak pasty na procesorze (lub zaschnieta)

  4. sprawdz tez kondensatory na plycie glownej (jesli ktorys jest spuchniety to sprobuj wymienic)

To najczestsze przyczyny opisanego problemu

Pozdrawiam

ale jak sprawdzić kondensatory???

Pasta odpad jest dobra!

Uszkodzone kondensatory: spuchnięte, nabrzmiałe, czasami widoczny rozlany elektrolit -> TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

Prawidowe, sprawne kondensatory: górna powierznia płaska, brak rozlanego elektrolitu -> TUTAJ.

Wyciągnąłem spaloną kość ram ale dale jest to samo! Kiedy przy instalacji windows dochodzi do końca 24 minuty pokazuje się niebieski ekran i pisze jakieś znaki!

mialem bardzo podobny problem niedawno. Zalozylem nawet taki sam temat. Komp wylaczal sie po 10-20 minutach. Zanioslem komputer do serwisu bo nie znam sie na tym za bardzo… okazalo sie ze trzeba bylo wymienic paste o ktorej pisali inni uzytkownicy i przeczyscic caly srodek z kurzu ktorego przez 2 lata sporo sie nazbieralo.