Komputer sam się wyłącza

Witam serdecznie poskładałem dzisiaj komputer:

Procesor Intel Core 2 Duo e8500 3,16Mhz

Plyta: DFI LanParty UT x48 t2r

Grafika: Palit hd4870

Ram: Kinkstone 4x 2gb

i mam taki problem ze komputer przemieli chwilkę tak jakby czytał ram i się wyłącza a po chili włącza się dosłownie na sekundę i już tak zostaje :frowning:

proszę o jakąś konstruktywną pomoc co może być nie tak, sprawdzałem mocowanie radiatora na procesorze jest ok, wszystko było 2 razy wyjęte i ponownie zmontowane… po prostu skończyły mi się pomysły co może być nie tak :frowning:

Z góry dziękuje za pomoc :slight_smile:

Podaj moc i markę zasilacza. Podpiąłeś dodatkowe zasilanie do płyty głównej oraz karty graficznej?

Zasilacz chieftec cft 560w no i do płyty podpiąłem dodatkowe zasilanie 8 pinowe a do karty 2x po 6 pinow. Dzisiaj rano rozebrałem komputer i jeszcze raz sumiennie wszystko podpiąłem zresetowałem bios ale nic to nie dało sytuacja się powtarza, no i niestety już mi się skończyły pomysły co może być nie tak.

Te Kingstony są standardowe, czy jakiś model wymagający wyższych napięć? Możesz pożyczyć inny zasilacz i na nim sprawdzić? Wyciągnij pamięć, włącz komputer i zobacz, czy zacznie piszczeć z głośniczka systemowego.

Ap ropo kingstonow to wcześniej działały na zwykłym zasilaczy 450w za 50zl jak wyciągam pamięć to płyta piszczy i wyświetla się (chyba bląd C1).

Czyli płyta i procesor raczej chodzą, więc spróbuj z inną kartą graficzną lub zasilaczem.

Ok postaram się załatwić zasilacz bo kartę mam taka najprostszą z jakiegoś starego kompa… i dam znać co mi się udało zdziałać.

Niestety ni mam dostępu do zasilacza mocniejszego niż tek Cheftec CFT 560w bo 400w w ogóle nie podchodzi jedyne co to płyta pokazuje ze jest prąd i kicha. :frowning: kartę zmieniłem na gf9700 bez dodatkowego zasilania i nic to nie dało po resecie biosu 5-10 sekund ląduje pamięć ram a później się wyłącza coś ala reset i włącza na sekundę kolejne odpalenie komputera to 1-2sekundy.