Komputer sam sie wyłacza

Witam otoż mam pewien problem komputer wylacza mi sie po kilkunastu minutach chodzenia nie wiem co jest poniewaz gdysprawdzam temperature progameneverest czujnik wskazuje iz temperatura podzespolow jest prawidlowa. (sorki za bledy pisze syzbko gdzyz boje sie ze znowu sie wylaczy) Prosze o pomoc

miałem ten sam problem i u mnie były to pamięci 2x2gb nie chciały razem pracować

Witam.Miałem do czynienia z tym problemem w wielu przypadkach i nie chodzi tu czasem o temperaturę lecz o system operacyjny czy zmieniałeś coś w msconfig itp.? masz antivira?? przeinstalowywaleś system może masz ustawione coś w rodzaju restet po 5 minutach jaki masz system(JAK WEJDZIESZ DO KOMPA PRZYCIŚCNIJ —CTRL-ALT-DEL---- I NIE WYŁANCZAJ OKNA ZOBACZYMY CZY TO POMOŻE

Podaj jakie masz podzespoły w kompie (np. używając wspomnianego EVERESTA).

Ile lat ma komputer?

Jakiej marki masz zasilacz?

Czy kabel zasilający komputer nie jest połamany?

Czy restarty / wyłączenie jest losowe czy regularne (np. podczas gier, sugerujące przegrzewanie) ?

Rozwiąznia twojej zagadki szukałbym w ustawiniach w BIOSu

Być moze zostało w nim aktywowane oszczedzanie energii. Wowczas komputer moze wyłaczać sie lub przechodzic w stan wstrzymania

po określonym upływie czasu.

Jeśli przyczyna nie leży w domenie HARDWAREu to moze zostały zmienione ustawienia dotyczace harmonogramu zadań.

Jeśli ze sprzetem jest wszystko ok. Nalezy spodziewać sie ze ktoś zmodyfikował Ci pewne ustawienia. Sam musisz sobie jedynie odpowiedziec czy to było mozliwe. Mianowicie: czy ktokolwiek miał dostęp do twojego komputera. Jeśli tak to do jakich warstw systemu i z jakimi uprawnieniami. Idac tym tropem i sprawdziajc ustawinia ;

Biosu

Harmonogramu

Wykluczyć bedziesz mógł te ewntualności.

Jeśli chodzi o wyłaczanie komputera to istnieje kilka róznych technik. Specjalista nie jestem lecz wydaje mi sie ze poprzez modyfikacje odpowiednigo klucza w rejestrze można otrzymać taki efekt, bądź zainstalowanie porgramu który bedzie wykonywał taką funkcje. Czytałem tez artykół o wyłączaniu komputera znajdujacego sie w sieci LAN.

Jeśli owe ślady doprowadza Cię do nikad. To idź za poradą " jaro12345" i zacznij testować sprzet swojego Pc

Pozdrawiam

Ps: nie zaszkodziłoby zrobić combofixa

powiem szczerze ze nic nie grzebalem w nim poprostu gralem w gre i nagle mi sie wylaczyl i tak mam od wczoraj.