Komputer sam się wyłącza

No więc komputer sam mi się wyłącza i po 1-2 sec sie włącza co może być przyczyną? Wirusów nie mam za to dysk jest przepelniony na c 9 GB z 30 a na d: ok 11gb z 250 ma to jakies znaczenie? Najdziwniejsze w tym jest chyba to, że czasem komp chodzi cały dzień, a czasem zaraz po włączeniu sie wyłaczy. Proszę niech ktoś mi pomoże trwa to już ponad 2 tygodnie.

Dysk przepełniony? Wątpię. :wink:

Podaj napięcia zasilacza na wszystkich liniach.

Pomiar wykonaj programem Everest lub najlepiej miernikiem.

:wink:

Tu na pewno nie chodzi o przepelniony dysk;p

Skoro nie masz wirusow to zasilacz. Ja mialem kiedys podobny problem i wymiana zasilacza pomogla :wink:

No tak ale co się mogło stać z tym zasilaczem? komp ma dopiero pół roku, a problem ten pojawił się ok 2 tyg. temu.

greh mógłbyś opisać mi pokolei “lopatologicznie” jak dokonać tych pomiarów bo się na tym nie znam? Everst gdzieś miałem ale się zgubił, a teraz w googlach wyczytałem, że taki pomiar może być nie dokładny i najlepiej to zrobić wlaśnie miernikiem tylko jak? nie jestem elektrykiem, a miernik w rękach miałem może raz czy dwa ^^

Znalazłem everest wklejam raport z wartościami napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.12 V

+2.5 V 1.89 V

+3.3 V 3.36 V

+5 V 5.05 V

+12 V 0.70 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 5.21 V

VBAT baterii CMOS 3.12 V

Debug Info V 46 76 D2 BC 0B 01 06 C2 (77)

Debug Info T 35 31 254

Dodane 09.12.2009 (Śr) 15:49

Mój problem został rozwiązany juz od ponad 2 tygodzni komputer się nie wyłączył sam z siebie nie wiem co dokładnie było przyczyną ale po odłączeniu wszystkich kabelków, ściągnieciu obudowy komputera, dokładnym jego odkurzeniu i dociśnieciu każdego kabelka do płyty głównej wszystko wróciło do normy być może komputer domagał się oczyszczenia? kto wie ^^ może komuś się to przyda jeśli ktoś ma podobny problem proponuje zacząć właśnie od czyszczenia i dociśnięcia wszystkich kabli.