Komputer sam sie wylacza

po wymianie procesora i karty glownej pojawily sie problemy…komputera sam sie wylacza i wlacza ponownie i sa problemy z iexprorer exe i winampem.dysk rowniez wymieniony wiec teraz sa dwa: 120 i 40 w zwiazku z tym wymienilismy rowniez zasilacz.zauwazylam ze najczesciej mam problem jak wchodze na onet i na czat, na innych portalach i stronach www nie mam problemow…chyba ze w ogole nie moge odpalic przegladarki…aha…czesto po wylaczeniu i wlaczeniu sie kompa,pokazuje sie komunikat ze system odzyskal sprawnosc po powaznym bledzie.i jeszcze jedno: dopiero co robiony byl format…


Czemu krzyczysz

As.

Płyty głównej :stuck_out_tongue:

Chyba dodany ??

Posprawdzałaś połączenia ?

Ile masz pamięci ??

niop zle napisalam dodany dysk :oops: a pamieci 512


Pisz małymi literami

Jeszcze raz - topik leci

As.

Złączono Posta : 03.10.2005 (Pon) 4:42

Był u mnie kolega ktory pracuje w serwisie komp…,odinstalowal awasta,zainstalowal ponownie i problemy ustapily na pare godzin…potem komp znowu sie wylaczyl pare razy…teraz siedze jakies 2 godzinki i wydaje sie spoko ale winamp zwariowal z kolei…emule wylaczylam bo jak byl wlaczony i weszlam na czat to wlasnie komp sie wylaczyl…

Złączono Posta : 03.10.2005 (Pon) 4:46

wczesniej mialam taki sam problem jak byl tylko jeden dysk(40),potem dokupilam drugi,tamta 40 sformatowalam i polaczylam z nowym dyskiem…minely jakies 3 tygodnie i problem powrocil…

Witam

moim zdaniem bedzie to wina pamięci RAM. :x

dziekuje saab,bede Wam wdzieczna za wszelkie sugestie…mile widziane takze porady jak mam przeciwdzialac… :roll:

Wymień kostke ram - idź do kumpla pożycz od niego na 30min kostke ram wsadz do kompa i zobacz jak sie komp nie zrestartuje to znaczy że coś z pamięcią.

PS. możesz jeszcze zapóścić ten program na swojej pamięci ram http://hslab.pl/modules.php?op=modload& … e&sid=2697

wyglada na to ze rzeczywiscie chodzi o pamiec ram…sciagnelam sobie ten programik i wykryl ponad 400 bledow :x a nie dokonczylam skanowania poniewaz komp mi sie przywiesil i musialm restartowac :roll:

ide walczyc dalej …odezwe sie jeszcze :wink: dziekuje philips :smiley:

Jak pamięć ma błędy - tylko wymiana na nowy i sprawny moduł.

Panel sterowania=>> System=>> Zaawansowane=>> Uruchamianie i odzyskiwanie Ustawienia i i odznacz Automatycznie uruchom ponownie

Nastepnie start=>> uruchom eventvwr.msc

i podaj błedy

Sprawdz równiż temperature procesora i zasilacza programem EVEREST Home Edition 2.20

zanioslam kompa do sklepu gdzie kupilam prawie wszystkie czesci…wykazalo ze nowa karta graficzna ktora kupilam jest do wymiany,wykluczyli ze pamiec jest uszkodzona…w domu wlozylam stara karte i wlaczylam skanowanie pamieci ram…wyszlo ponad 1500 bledow(wylaczylam skan nie czekajac do konca)…moje pytanie to czy to mozliwe ze stara karta(geforce4) nie pasuje do reszty sprzetu i dlatego ten program wykazuje bledy? czy mozna ufac temu programowi?na wszelki wypadek opisze jakie mam czesci…plyta glownaGA-K8NSuVidia

pamiec tWINMOS 512mb DDR PC400…procesor ATHLONG428009…i cy nie uwazacie ze to wina systemu i moze powinnam zainstalowac go na nowo… :roll: …dziekuje JNJN i kamaa :wink: (kamaa zaraz pojde za twoimi wskazowkami i zdam raport :wink:

Złączono Posta : 05.10.2005 (Sro) 0:48

ups sprostowanie…procesor ATHLON 64 (a nie ATHLONG itd itp :roll: )

sprawdzilam temperature procesora…wynosi 35 stopni C… a jesli chodzi o bledy.ktore mialam podac wchodzac w uruchom evetvwr.msc to bylo ich prawie 300 sztuk :? …

a sprawdz jeszcze czy uzadzenia nie maja konfliktów

Mój komputer>właściwości>Sprzęt>Menarzedr urządzen> i posprawdzaj

heh…zdecydowalam sie w koncu na format…w rezultacie okazalo sie ze to jednak pamiec jest uszkodzona a karta graficzna jak najbardziej dobra :roll: ,gosciu w sklepie sugerowal sie tym ze przy odpaleniu kompa wykazuje ze pamieci jest 128 a nie 512…wkladal inne pamieci i rowniez wskazywalo mniejsza pamiec…hmm a teraz mam pozyczona pamiec i ten programik do sprawdzania pamieci ram nie wykazal zadnych bledow…mam nadzieje ze juz wszystko bedzie ok i ze nie bedzie problemow z reklamacja pamieci tym bardziej ze to bedzie juz druga reklamacja pamieci :roll: ,doplace i wezme pamiec innej firmy a tej juz podziekuje za wspolprace…dziekuje wszystkim za pomoc i chcialam podziekowac rowniez jackowi ,ktory podal mi ten adres stronki…pozdrwaiam all… :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

Złączono Posta : 05.10.2005 (Sro) 7:49

ups :roll: mialo byc pozdrawiam all :roll: :oops:

Zmień sklep gdzie się zaopatrujesz i naprawiasz,podejdz do dobrego serwisu gdzie mają pojęcie co robią.

Jeśli memtest86 lub goldmemory wykazują błędy to na 99% tak jest.

Wcześniej należy oczyścić sloty pamięci i moduły z kurzu,zresetować bios na default,pamięci mają być ustawione na auto lub SPD,testować pojedyńczo,obsadzając pierwszy bank pamięci.

Jeden błąd pamięci kwalifikuje pamięć do wymiany - jest uszkodzona.

zanioslam pamiec do sklepu,oczywiscie pan zrezygnowanym tonem oznajmil ze testowal pamiec :roll: :roll: :roll: ,ze widocznie nie zgadzaja sie ze soba czesci… ale jutro dostane nowy :wink: :wink: :wink: (heh pewnie jak wychodzilam to sobie pomyslal ach te baby :roll: :roll: :roll: ),pozdrawiam i dziekuje za okazana pomoc :smiley: :smiley:

nie ma co sie dawać :smiley: