Komputer sam się wyłącza

Witajcie! Mam taki problem- od jakiegoś czasu komputer sam mi się wyłącza. Szukałam wcześniej porad w tej sprawie i przeczytałam,żeby wyłączyć np. hibernacje, tak też zrobiłam, ale nic to nie dało. Czasem po tym jak komputer się wyłączył mialam komunikat "Keyboard error or no keyboard present "-a klawiatura była podłączona więc nie wiem o co chodzi… Dodam,że jak tak się sam wyłączy to potem nie mogę go normalnie uruchomić guzikiem power bo nie reaguje. Musze na zasilaczu wyłączyć i włączyć jeszcze raz albo wyjąć kabel z zasilacza i podpiąć ponownie… czy to wina zasilacza czy jeszcze coś innego może szwankować w środku?

Podaj jaki masz sprzęt.

Jeśli aby ponownie uruchomić komputer trzeba “resetować” zasilacz, wskazuje to na spięcie w podzespołach. Może to być wina samego zasilacza, albo dowolnego komponentu. Kiedy występuje spięcie wskakuje zabezpieczenie w zasilaczu i dlatego trzeba go “zresetować”. Nie jestem pewien, ale oprócz uszkodzenia sprzętu, przyczyną może być także kurz w obudowie, jeśli dostał się do jakichś istotnych elementów.

Jaki masz zasilacz,podaj moc i markę,jeśli nie wiesz,ktoś musi otworzyć obudowę i przeczytać tabliczkę od zasilacza,może być to objaw padania zasilacza,zwłaszcza to z tym załapywaniem włączenia,domyślam się,że kilka razy trzeba włączać komputer,żeby się uruchomił,prozaiczne powody to kurz na złączach np. USB powodujący zwarcie

zapisałam dane zasilacza to: megabajt 230V MGB 350ATX54 sprawdzałam jakiś czas temu inny zasilacz (obecnie na nim pracuje) też się raz sam wyłączył. Tylko te zasilacze nowe nie są, więc mogą być oba walnięte.

Do tej pory wszystko było ok-myślałam,że może się przegrzał hm

Wymień zasilacz na 350V. Póki ci ten sprzętu nie spalił.

http://allegro.pl/zasilacz-atx-fortron- … 74776.html

Hopsiup. Uważaj bo On ma wtyczkę zasilającą 20pin!

Sprawdź ile Twoje komponenty pobierają prądu z zasilacza, dodaj wszystko czego używasz:

http://extreme.outervision.com/index.jsp

Przetestuj też CPU, GPU i RAM, czasem też te części potrafią resetować kompa.

Ale komputer mi sie nie resetuje- on się sam wyłącza tak jakby np. prąd wyłączyli.

Na tej stronie co podałeś to co mam kliknąć bo trochę mnie to przerasta ;/

Dodane 21.06.2011 (Wt) 14:36

przed chwilką znowu cały zgasł. Odkręciłam obudowe-zasilacz nie był nawet bardzo ciepły za to procek- gorący. Może to procka wina tylko co wtedy musze zrobić?

Procesor zazwyczaj się bardziej grzeje. Pobierz sobie http://www.cpuid.com/downloads/hwmonitor/1.17-setup.exe i zainstaluj. Następnie odczytaj temperaturę procesora i wrzuć na forum. Poza tym nadal niewykluczone, że to zasilacz nie może uciągnąć, albo występuje spięcie w podzespołach.

A jeśli chodzi o tą stronkę to wejdź tu http://extreme.outervision.com/psucalculatorlite.jsp i wpisz swoje podzespoły a następnie wybierz tam w rogu calculate i napisz jaką moc ci wyliczyło. A ten inny zasilacz, który sprawdzałaś to jakiej jest marki? Bo porządny stary zasilacz nadal powinien uciągnąć.

Może się sam wyłączać bo BIOS nie dopuszcza do uszkodzenia procesora w wyniku przegrzania. Powodem tego może być to co pisze kolega wyżej.

Nie bawmy się w konwenanse…zwał jak zwał - liczy się to że musisz ponownie włączać komputer.

Jeśli to wina procesora to w pierwszej kolejności wyczyść wentylator i radiator, nie zawadzi też wymiana pasty termoprzewodzącej.

Albo zasyfiony komputer - kurzem, albo masz za słaby zasilacz, i nie będzie się przegrzewał tylko się wyłączy przy dużym obciążeniu