Komputer sam się wyłącza

Witam,

mój problem polega na tym, że gdy gram w jakąkolwiek grę komputer po jakimś czasie komputer po prostu sam się wyłącza. Nie resetuje się, po prostu wyłącza. Komputer nie ma nawet roku. Problem w sumie zaczął się, gdy ściągnąłem bratu grę Lego Harry Potter. Po około godzinie gry komputer znikąd się wyłączał. I od tej pory mam tak przy każdej grze. Proszę o pomoc. Zasilacz 550W, HD Radeon 6850 1Gb , procesor FX-4100, płyta główna Asus M5A78L-M/USB3, 8Gb RAM.

550W jaka marka? Jak z temperaturami sprzętu?

może dlatego, że ściągnąłeś piracką wersję gry komputer dostał białej gorączki i się przegrzewa

witaj a sprawdź jaka powinnła być grafika w grach,może masz za słabą karte graficzną i po jakimć czasie sam się resetuje

co jak co… ale radeon 6850 to dobra grafika i na pewno podoła takiej grze jak LEGO…

obstawiałbym za piratem hehehehehe… ale to zdecydowanie niewydolność wiatraków… pomocny dobry odkurzacz…lub spray ze sprężonym powietrzem !!

Rozwaliłeś mnie tym komentarzem…

Po 1 - HD Radeon to za słaba karta graficzna do gry Lego Harry Potter ?!

Po 2 - Pisałem dobitnie, że komputer się WYŁĄCZA, NIE RESETUJE!

Poza tym jak od pirata może się przegrzewać komputer…

Czy to jest składak z allegro?

Otwórz bok obudowy PC i zobacz co pisze na naklejce z boku (jaka jest marka zasilacza)

Objawy które opisujesz świadczą o tym że chyba należy wymienić zasilacz…

Tak jak myślałem. Mój brat niedługo dostanie komputer i usuwam to Lego dziadostwo :slight_smile: A jeśli chodzi o zasilacz to właśnie miałem zamiar go odkurzyć.

Dodane 29.10.2012 (Pn) 17:48

Mógłbyś mi przybliżyć pojęcie “białej gorączki komputera”? :slight_smile:

Podaj producenta zasilacza…

Sprawdź temperatury podzespołów tym programem http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,P … 33495.html

Ludzie kochani! !!

Patrosek nie słuchaj takich głupot, nie ma możliwości żeby piracka gra przegrzewała Ci komputer, zresztą skoro piszesz że PC się wyłącza,a nie resetuje, to wina leży na 85% po stronie zasilacza i to w tym kierunku należy by dążyć, ale podaj też temperatury. Jeżeli już będziesz czyścił zasilacz to przy okazji sprawdź co tam na nim pisze, zobaczymy czy to przypadkiem nie ten z czarnej listy. :slight_smile:

bez przesady z tymi pirackimi czy orginalnymi

sprawdź czystoś zasilacza ,grafiki i wentylatorów

tak na marginesie to sprawdź opcje zarządzania energią, która ma za zadanie dbać o jak najmniejsze zużycie energii przez komputer.

Wątpie, żeby zasilacz się przegrzewał, ponieważ jak mówiłem zaczęło się to dziać gdy mój brat zaczął grać w Lego Harry Potter. Po drugie jak gram w fife 13 komputer również się wyłącza mniej więcej po 40min gry. Dzisiaj nawet po wyłączeniu się go jak grałem w fife sprawdziłem go i był lekko ciepły. A jak około 2 miesięcy temu grałem w Bf’a 3 to zasilacz wręcz parzył, a wszystko chodziło (ewentualnie po długim graniu komputer się RESETOWAŁ). Markę zasilacz i resztę danych sprawdzę we środę lub w czwartek, ponieważ teraz nie mam prawie w ogóle czasu. Także byłbym naprawdę wdzięczny gdybyście mogli przeglądać ten temat w miarę możliwości.

:slight_smile:

hehe jaja se robię a ten na poważnie… pisałem takie coś tak żeby Patrosek więcej takich głupot o ściąganych grach nie pisał, bo admin jeszcze mógłby wywalić temat do kosza i gościa zbanować…

w kompie jest nie tylko zasilacz… i nie tylko jeden wiatrak (wyjątki niektóre laptopy) który wciąga kurz i zostaje na radiatorach … dlatego potrzebny odkurzacz lub sprężone powietrze, gdyż z każdym dniem coraz więcej kurzu na grafice i procku, że komputer będzie działał jeszcze krócej, aż się coś uszkodzi…

ech…

ja też mam ten problem , a powodem tego jest przegrzewająca się grafika (HD5670) - przedmuchaj sobie to pudełko powinno pomóc