Komputer sam się wyłącza

Witam. Niespełna miesiąc temu zakupiłem do mojego komputera nową kartę graficzną (Gainward GTS 450 1GB GDR5) i zasilacz (FORTRON 400W FSP400-60HLN). Od tego czasu komputer sam się wyłącza! Nieraz dzieję się to od razu przy starcie systemu a nieraz po kilku godzinach. Zaniosłem w tej sprawie PCta do znajomego informatyka który zna się na rzeczy. Poddał go różnym testom wydajnościowym i przy tym ani razu się nie wyłączył! Stwierdził że wszystko jest ok i zwrócił mi komputer, lecz problem nie znikł.

Może być wina zasilacza bo Fortron najllepszą firmą nie jest. Spróbuj włożyć zasilacz kolegi i  sprawdzisz tym czy chodzi o zasilacz.

Kolega wyżej nie wie chyba co jest dobre a co nie.Fortron nie jest zasilaczem z czarnej listy więc jest dobry ale z czasem i Fortron ma prawo odmawiać posłuszeństwa .

 

A tam… bardzo dobra firma.

 

A karta grafiki 100 % nowa? - zasilanie do niej podpiąłeś?

 

 

Zasilacz porządny, ale też może być uszkodzony?

 

Edit:

 

Jak się wyłącza: zamyka się samoczynnie i jest wyłączony, robi restart,reset?

Zasilacz i karta kupione jako używane.

Druga sprawa gdy odetnę zasilanie gdy jest wlaczony i z powrotem podepnę to automatycznie się włącza.

Gdy samoczynnie się wyłączy to po 3s uruchamia się. Więc zakładam że się wyłacza a nie restartuje

 

No więc tu jest znak zapytania, jeśli przed wymianą było OK, czyli na początek trzeba sprawdzić kompa na innej karcie grafiki.

 

W biosie sekcja Power Management Setup,opcje Power On, Wake Up lub podobne daj na Disabled, AC Back Function ustaw na Soft Off i zapisz bios Save.

Kiedyś miałem identyczny problem i okazało się, że chłodzenie od procesora się odczepiło (jeden zaczep się odczepił i chłodzenie było niestabilne) testy wydajnościowe przechodził, ale na grze Saints Throw 3 komputer się wyłączał.

Spróbuję pożyczyć od znajomego jakiś zasilacz i wtedy spróbuję na innej grafice.

Ustawiłem tak biosie ale bez efektów.

Możliwe za karta graficzna jest “zwęglona”?