Komputer sam wchodzi w stan uśpienia lub sie wyłącza

(Przeterminowany) #1

Witam mam problem gdy zostawiam komputer włączony np na noc do ściągania to po po około 10 min włącza się wygaszacz mino ze w personalizacji jest wyłączony a po 1 h wchodzi w stan uśpienia lub się wyłącza. Ostatnio wyłączyłem harmonogram zadań nie wiem czy to coś wspólnego z moim problemem ale się zaczęło gdzie po jego wyłączeniu

(Srisri) #2

Ustaw wygaszacz ekranu na swoją wartość jeżeli to możliwe, jeśli nie, to ustaw najwiekszą możliwą. Włącz harmonogram zadań.

Przeczyść za pomocą CCleaner. Śmieci potem rejestr. Pobierz z: www.piriform.com

(Przeterminowany) #3

ustawiałem już wcześniej i nic to nie dało jak włączyć harmonogram ? CClenera używam średnio 2 razy w tyg

dodam ze do wyłączenia harmonogramu użyłem tego http://www.sendspace.pl/file/46d63c12a4 ... 38/zadania

(Srisri) #4

W tej aplikacji jest opcja Włącz?

(Przeterminowany) #5

jakiej aplikacji harmonogramie czy tym pliku.W harmonogramie nie ma a plik to wpis rejestru.Podczas włączaniu harmonogramu wyskakuje Nie można odnaleźć komputera zdalnego

(Dimatheus) #6

Hej,

Harmonogram zadań możesz włączyć poprzez przystawkę usług. W Uruchom wpisz services.msc i znajdź usługę Harmonogram zadań. W typie uruchomienia zmień ją na Automatyczny, zatwierdź zmiany i zrestartuj system.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Przeterminowany) #7

http://zapodaj.net/60875dbc1d6b0.bmp.html okno jest szare i nie da się zmienić na automatyczny

(falcon89) #8

W menu start wpisz services.msc kliknij prawym i Uruchom jako administrator (wtedy spróbuj wyłączyć).

(Dimatheus) #9

Hej,

Ewentualnie dokonaj zmiany bezpośrednio w rejestrze. W Uruchom wpisz regedit.exe, kliknij prawym i Uruchom jako administrator. Przejdź do gałęzi HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Schedule i zmień wartość wpisu Start na 2. Restart systemu i usługa powinna działać automatycznie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Przeterminowany) #10

ok harmonogram działa sprawdzę czy przestanie się usypiać

Edit ok właśnie odkryłem ze jestem idiota :twisted: wystarczyło zmienić w panelu sterowania ale przynajmniej harmonogram działa :smiley: . Dzięki za pomoc all =D>