Komputer sam zmniejsza temperature karty graficznej

Witam
Gram bardzo często w gry komputerowe i karta graficzna amd radeon 7800 hd dochodzi do temperatury 90-100 stopni. Komputer po 30 minutach ~ zmniejsza mi tę temperature do 60 stopni~ oraz fpsy w grach spadają do max 30 przez co cięzko grać. Da się jakoś zrobić żeby komputer sam nie zmniejszał sobie temperatury podczas grania?

Eghm. Zmniejsza z prostego powodu - jeśli przeciągniesz z temperaturą to usmażysz podzespoły. To jest tzw. “throttling”.

Rozumiem to tylko że robiłem format 4 dni temu i przed formatem nigdy nie zmniejszała się ta temperatura więc nie rozumiem dlaczego teraz zmniejsza skoro jest wszystko tak samo jak przed formatem :stuck_out_tongue:

Pewnie wgrałeś sterowniki w innej wersji: jeśli nowsze zapewne producent dodał nowe zabezpieczenia przed usmażeniem karty graficznej, jeśli starsze może być gorzej zoptymalizowana pod względem wykorzystania jej możliwości przez dane tytuły i po prostu bardziej się grzeje.
Ostatnie wyjście i chyba najbardziej prawdopodobne: uzbierałeś trochę syfu pod wiatrakami na radiatorze i bardziej się grzeje.

Możliwe że jest syf, jutro ogarne wszystko i kupie paste nową. Jak nie siądzie to wymiana komputerka chyba co ? Troche słabo grac na 30 fpsach po 30 minutach gry :stuck_out_tongue: