Komputer samoczynnie się resetuje

Witam, od pewnego czasu mam spory problem gdyż samoczynnie resetuje mi się komputer. Czasami działa normalnie tydzień i dopiero się zresetuje, a czasami potrafi się resetować co kilka sekund, tak że nawet nie zdąży się włączyć i a już się resetuje. Czasami przy włączaniu pyta mnie jak chcę uruchomić Windows czy normalnie czy awaryjnie, albo czasami inny komunikat: czy chcę naprawić komputer (zalecane) czy uruchomić normalnie. “Naprawiałem” to kilka razy i nic nie dało. Napiszę co już zrobiłem: wymieniałem kabel zasilający, zmieniłem zasilacz na Feel 350W (wcześniej miałem 420W, a mam tylko tego feela w zapasie, na obu zasilaczach to samo), testowałem pamięć RAM pojedynczo, resetowałem bios, sprawdzałem temperature procka w biosie i wynosiła 28 stopni a napięcia były chyba okej, formatowałem system, czyściłem komputer oraz przycisk Power od środka. Ostatnio wyjąłem napęd oraz jeden dysk i wydaję mi się ze wylaczal sie zadziej i wydaję mi się, że jakbym odpalił tylko zasilacz, płytę, cpu i ram to jeszcze mniej by się resetował. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale przy wyłączeniu zasilania chciałem odłączyć kabel hdmi od komputera i po dotknięciu obudowy i kabla widać było iskry i prąd mnie lekko dziabnął. Sprawdzałem kondensatory na płycie i wszystkie wydają się okej i nic nie jest przypalone. 

 

Specyfikacje kompa:

Zasilacz: Feel 350W / jakiś 420W

Procek: Intel Core 2 E7400 2,80GHz

Grafika: Radeon 6670 1gb

Płyta główna: Gigabyte G31M-ES2L

RAM: 3gb (1gb i 2gb)

System: Windows 7 64bit

 

Bardzo prosze o pomoc bo juz nie idzie wytrzymac. :slight_smile:

Możliwości z reguły:

  • zasilacz i tu niestety musisz sprawdzić kompa na firmowym zasilaczu min 350/400 W

  • uszkodzona pamięć

  • może płyta?

  • inne

 

Wrzuć cały smart dysku systemowego z najnowszego HD Tune, opcja health.

 

Wrzuć zdjęcie po całym przebiegu z metest86:

 

http://www.hotfix.pl/instrukcja-obslugi-programu-memtest86±sprawdzanie-pamieci-ram-a204.htm

 

 

W takim przypadku, często trzeba podmieniać dany podzespół i testować.

Oto Health z HDTune: (reszta niżej jest “Ok”)

 

 

Robiłem narzędziem diagnostycznym pamięci systemu Windows, w którym nie wykryło uszkodzonego RAMu.

Problemy z dyskiem i niepewny zasilacz,to zasilacz może być przyczyną restartów,pewnie wyciąga ledwo 300W,potrzebny jakiś markowy Aerocol,Cheftec,Corsair 400-450W,zobacz jakie wymagania ma karta grafiki pod względem zasilacza,dysk jest niepewny już ma problemy z rozkręcaniem talerza i bad sector

Dysk do wymiany.

A czy ten dysk jest przyczyną tych resetów?

Sprawdzisz na innym dobrym,to się dowiesz? możliwe?

Muszę mięć pewność co jest bezpośrednią przyczyną, gdyż szkoda mi wydawać na rzecz, która i tak nie rozwiąże głównego problemu. Mam jeszcze zrobić jakieś testy, może programy jakieś? Co jeszcze może być przyczyną w moim przypadku? postaram sie wszystko sprawdzic, bardzo dziekuje za pomoc :slight_smile:

 

Nikt Ci na to pytanie nie odpowie, wszystko masz napisane lub serwis.

Chcesz mieć pewność? Oddaj komputer do porządnego serwisu, wyrzuć z 200 złotych i wtedy będziesz mieć pewność co nawaliło.