Komputer samoistnie się wyłącza/restartuje

Witam, mam dość poważny problem z komputerem

Od wczoraj, samoistnie się wyłącza (lecz w dość nietypowy sposób, komputer działa, ale monitor zachowuje się jakby nie był podłączony, a komputer na nic nie reaguje (poza opcją reset)), czasami się po prostu restartuje

Pierwszy raz tak mi się stało wczoraj, a teraz dzieje się to coraz częściej

Podczas użytkowania nagle ekran się szatkuje (tzn na calym ekranie pojawiają się różnokolorowe piksele) i komputer albo się restartuje albo przestaje reagować

Skan AVG9 nic nie wykazał

Temperatura procesora rzeczywiście jest wysoka (Everest pokazuje, ze dochodzi nawet do 62 stopni), ale komputer czasami wyłącza się przy 50, czasami przy 60, a z tego co wiem, komputer powinien się wyłączać tylko przy jednej temperaturze, automatycznie określonej

Temperatura płyty głównej dochodzi do 40 stopni

Dzisiaj czyściłem wiatraczek i całego kompa od wewnątrz, ale nadal sam się wyłącza

Wiatraczek bede musial wymienic, ale to chyba nie on jest przyczyną wyłączania się komputera

Czy zetkneliscie sie juz z takim problelem i macie jakies solucje?

Z góry dziękuję za pomoc

jaki zasilacz ? reszta konfiguracji ?? jego bym obstawiał…

Zasilacz jak powiedział kolega wyżej lub jakiś wentylator, który nie daje rady schłodzić jakiegoś podzespołu. Często właśnie padają wentylatory na procesorze i to one powodują restarty kompa. Najlepiej nie skręcaj obudowy i obserwuj co dzieje się w środku :wink: Podobno odkurzyłeś skrzynię; wiedz jednak, że kurz w skrzyni może robić zwarcia i warto, aby nigdzie nie było kurzu. W ten sposób być może zlokalizujemy usterkę.

Tak, kurzu się pozbyłem

Komputer jest dosc stary i moge jedynie podac informacje z naklejki na zasilaczu

FEEL Mode Com

LC-B350ATX

Max 330W

60-50Hz

Nie wiem czy coś Wam to mówi

Co do wiatraczka to działa poprawnie, ale słabo chłodzi, otwarta obudowa i temp ok 58 stopni (procka) i 36 (płyta główna)

Potrzebujecie jeszcze jakichś informacji?

płyta główna - wybrzuszone kondensatory ?? zaopatrz się w jakiś normalny zasilacz w pełni sprawny i przetestuj komputer na nim.