Komputer ścina się, prawdopodobnie wirus

Witam od niedawna mój komputer zaczął się ciągle odświeżać przeskanowałem avastem ten nic nie wykrył lecz po przeskanowaniu malwarebytes wykrył dwie rzeczy coś takiego jak hack tool nie pamiętam dokładnie mogę potem wysłać. Usunąłem to lecz komputer ciągle się odświeżał i działał wolno przeskanowałem avg neshta/win32 remover trwało to z 30 min, w tym czasie oglądałem yt chciałem zobaczyc jakie są wyniki lecz nie dało się włączyć tak jakby wirus to specjalnie zablokował (nie znam się na tym ale od razu mi się to skojarzyło) gdy najeżdzalem na ikonkę avg w pasku zadań było widać że chyba 4 pliki były do usunięcia lecz nie dało się włączyć przeskanowalem jeszcze raz avastem i tym razem w trakcie skanowania komputer całkiem ścieło, więc odłączyłem na chwilę zasilacz i włączyłem komputer, znowu to samo
przez chwilę dało się coś robić ale potem znowu ścinało. Teraz jak włączyłem jest dobrze ale boję się, że to wróci proszę o pomoc,

1 polubienie

Podaj logi na forum. Opis jak to zrobić:

1 polubienie

http://www.wklejto.pl/823587
http://www.wklejto.pl/823589
http://www.wklejto.pl/823590
oto moje logi

To pomoże ktoś?

Gdy włączyłeś skanowanie antywirusem to nie możesz oglądać YT. Włącz skanowanie i zostaw, a filmiki oglądaj na smartfonie, tablecie lub laptopie.

Do tego malwarebytes, AdwCleaner ,

Jak anty-świrusy uaktualnią się to odłącz internet (możliwe że robaczek tak łatwo nie da się wyrzucić ) a no i tak zastanawiam się czy nie było by lepiej poszukać anty-świrusa live CD (antywirus live cd) :thinking:.


Zeskanowałem anty wirusem eset online scaner i wykrył te 4 pliki chociaż dziwią mnie te cztery pliki ponieważ są zlokalizowane w avascie i avg anty virusie myślicie że to fałszywe zgłoszenie czy powinienem jak najszybciej usunąć te pliki?

I w dodatku 15858221792742310134133771634269|666x500
Wczoraj też skanowałem adw cleanerem ale nic nie wykrył przy czym od tamtego momentu nic nie pobierałem, wiem że to raczej nie groźne ale i tak mnie to ciekawi

Ja bym to usunął.
To też są robale :slight_smile: i nadal jestem przekonany że coś jeszcze masz w systemie.

Czy oba antywirusy masz zainstalowane?

Jeśli są to odinstaluj, usuń z rejestru pozostałości, usuń pozostałe foldery i pliki w “ukrytych folderach” i następnie zrób kolejny skan.

Jak będzie miał czas @iJuliusz to wpadnie i ci powie co dalej robić,

Lord Farquaad ze Shreka powiedziałby: “WYBORNE”
słowacki ESET znalazł u czeskiego AVG/Avast (to ta sa stajnia) offertool’a jako toolbara i niebezpieczną aplikację!
Potwierdzam - wyborne!
:joy::joy::joy:

1 polubienie

Według mnie jest to konflikt programów antywirusowych…

1 polubienie

Witaj @szymonc0108

Robiłeś kilka różnych skanów. Poprzednie logi FRST są więc nieaktualne
Odinstaluj
AVG
Avast
McAfee
Malwarebytes

Następnie zrób nowy skan FRST i wklej pliki do wglądu.

Edit: Dodam jeszcze, że jest w systemie kilka rzeczy do usunięcia plikiem naprawczym, pojawiło się web-pl.com

2 polubienia

Problem został rozwiązany bardzo dziękuję wszystkim za pomoc

Czy uzyskałeś pomoc na innym Forum?

Według poprzednich logów należałoby jeszcze coś usunąć.

1 polubienie

Nie, ale komputer już chodzi normalnie tak jak przed tym więc myślę że wszystko dobrze

ale mogę się mylić, więc oto moje logi

FRST_03-04-2020 10.29.45.txt (65,9 KB)
Addition_03-04-2020 10.29.45.txt (36,4 KB)
Shortcut_03-04-2020 10.29.45.txt (45,0 KB)

1 polubienie