Komputer się dziwnie zawiesza! Błagam pomocy!

Ha ha ha :slight_smile: rzeczywiście, masz NONAME (czytaj bezmarkowy) = byle jaki zasilacz. Teraz szukasz kolegi który ma porządny zasilacz dobrej marki , podłączasz do swojego zamiast szrota i testujesz.

Ale na poczatku niebyło z nim problemów

OK! Czyli na moim miejscu stawiacie na wymine Zasilacza -;- ? Aczykolwiem pożyczę od kolegi zasiacz i sprawdze. Jakieś innne warianty?

Też mogę ci zaraz podać taki zasilacz który uciągnie twój komputer przez tydzień, a potem strzeli iskrami. To że działał kilka miesięcy/tygodni/dni to nie świadczy o nim że jest dobry. Musisz poczytać trochę o zasiłkach, na kilku forach o sprzęcie to się dowiesz dlaczego.

edit: Pożycz najpierw od kolegi i sprawdź na markowym, dobrym zasilaczu , idąc do sklepu komputerowego nie zaczynaj od “panie, potrzebuje tani i dobry zasilacz 350W”, bo dostaniesz inną wersję tego który masz w kompie :wink: poproś o naprawde dobry markowy zasilacz (np. Fortron, Delta GPS <- te z allegro raczej, Modecom (tylko seria MC-***, Chieftec, Amacrox…)

Jakiej firmy i ilu watowy zasilacz proponujecie kupić? (linki z allegro mogą być też)

Powinieneś iść do tego serwisu i rzucić im tym zasilaczem na ladę.

Dobrze by było gdyby wcześniej zobaczyli jakie napięcia ten “zasilacz” podaje.

-> Fortron FSP350-60MDN

-> Modecom MC-350ATX (nie myl z Modecom FEEL, bo FEEL to złom)

OK chłopaki. WIELKIE DZIĘKI! !!

HAHAHAH TEGO JESZCZE NIE BYŁO ODPALAM “START GAME” I RESET KOMPA -;-

Przy tak niskich napięciach nie odpalaj żadnych wymagających aplikacji, bo zasilacz może spalić się. Jeżeli nie zadziałają zabezpieczenia, a może ich nie być, to cały komputer pójdzie z dymem.

Dane z Biosa:

+3.30V - 2.91V

+5.00V - 5.00V

+12.00V - 12.90 V


Uziemienie w gniazdku ma coś do tego?

To napięcie może Tobie z powodzeniem spalić komputer.

Uziemienie nie ma tu za wiele do gadania.

Sprawdź kondensatory na płycie głównej, czy nie są uszkodzone: http://obrazki.elektroda.net/54_1152205433.jpg

Nie.

Napięcia odczytane w BIOS-ie również poza normami (linia +3.3V i +12V).

Przy obciążeniu pewnie nieźle skaczą.

a w normie te Napięcia jakie powinny być?..


Temperatura PCU 48% dużo? w Biosie tak było napisane.

Podawałem wcześniej Tobie.

Prawidłowy zakres napięć wg normy ATX:

Chyba CPU? Ale nie jest to dużo. Wyczyść go z kurzu, jeżeli tego nie robiłeś.

Sprawdziłem kondensatory i tlyko na jedny zauważyłem takie drobe zabrudzenie (opodal procka). Reszta wydają się bez zarzutu.

Zabrudzenie?

Wyłącz komputer, wyczyść porządnie z kurzu i zobacz dokładniej co to jest. Może to zwykły brud? Spróbuj zrobić w miarę dobrej jakości zdjęcie tego kondensatora. Czy ma on wybrzuszenie i gdzie on się znajduje?

Sprawdzone to tylko zwykły brud. Ide spać. Dzieki odezwe się gdy przetestuje zasilacz inny.