Komputer się freezeuje

Witam,

Ciągle mój komputer się zacina,co jakiś czas. Kontrolka dysku świecie się na czerwono (mam 2 dyski) bez przerwy i tylko restart. Czasem komputer się po resecie nie chce się włączyć bo nie wykrywa dysków…

Windows 7 32 bity. Wszystkie informacje podam…

Po mojemu zapewne zasilacz, albo płyta główna odchodzi pomału w zaświaty. Sprawdź - podmień zasilacz, pamięci potestuj przez kilka godzin memtestem(tym z internetu, nie tym w Windowsie). Przede wszystkim otwórz kompa, rozbierz go, wyczyść, jezeli masz syf, obejrzyj kondensatory na mobo czy się są wybrzuszone/rozlane. Jeżeli wszystko będzie ok, podmiana zasilacza nie pomoże, RAM będzie ok, odkurzanie nie pomoże, to zapewne płyta wysiada. Ja miałem właśnie te same objawy i 3 tygodnie później płyta poleciała do kosza.

Oj to już się zaczynam bać. Komputer jest otworzony,też myślę że zasilacz bo mam Modecom Feel 400W. Komputer jest czysty w środku,a zasilacz mogę podmienić,dzięki za rady.

Do wymiany obowiązkowo. Skoro to Feel, na 99,9% to jego wina. Słyszałem, że te zasilacze potrafią nawet wywołać pożar, albo zamiast max. 12,60V na linię 12V podać 21v, tak więc lepiej nie ryzykowac, że puści Ci kompa z dymem i wymienić go. Jeżeli nie masz minimum 300 złotych na porządny zasilacz, od biedy poniżej 100 złotych na Allegro kupisz Fortrona, tylkoi przed zakupem upewnij się, że nie jest po regeneracji.

Za jakieś 120 można kupić Chiefteca GPA-400S. Miałem go (i do tej pory mam w drugim pececie) i całkiem porządnie się sprawuje :). Z tym, że po jakimś czasie się stają dosyć dokuczliwe pod względem hałasu.

No nic,zobaczymy :slight_smile: Ten komputer jest hardcorowo stary ;p 2008 rok.

No to jak najbardziej jest to możliwe, że zasilacz już zaczyna odmawiać posłuszeństwa.

A można wiedzieć jaka jest pełna konfiguracja kompa? :slight_smile: