Komputer sie freezuje, zawiesza, resetuje. Prosze o pomoc

Witam. Mam problem z komputerem odkąd go wyczyscilem. Komputer w losowych momentach zawiesza sie po czym wyskakuje bluescreen lub resetuje. Czasami można normalnie pograć np. W Overwatch lub guildwars 2, a czasami przez zwykle włączenie przeglądarki dzieją się takie rzeczy. Próbowałem już nałożyć ponownie pastę termoprzewodzaca, podłączyć komputer na innym zasilaczu, sprawdzałem kable czy któryś nie jest przetarty lub obluzowany żeby wykluczyć zwarcie, przekladalem ram do innych gniazd, resetowalem biosa lecz to nic nie dawało. Trochę się denerwuje bo prawie wszystkie części mają dopiero rok i były zakupione w x-komie.

Parametry komputera. Płyta glowna- Asus m5a78m-lx jej nie wymieniłem.
Procesor amd fx-8320e nowy.
Karta graficzna nvidia gefroce gtx 750ti OC nowa.
Kości ram 1x8GB balistix 1300MHz nowe.
Zasilacz silentiuampc vero l1 550wat nowy.
Dysk twardy 500GB saegate ST500DM002
I to wszystko opiera się na Windows7 64.
Proszę o pomoc kogokolwiek kto się na tym zna.

Co zaś na temat tych losowych restartów powiada Podgląd Zdarzeń Systemowych?
Treść BSOD też mogłaby rzucić nieco światła.

Komputer czyszczony odkurzaczem?

Moja pierwsza myśl bez znajomości treści BSOD to że procek może źle siedzi w sockecie.

Może coś uszkodziłeś?

  • sprawdź ponownie wszystko dokładnie
  • wrzuć tu screen z najnowszej Aida 64 i zakładka komputer i czujnik
  • wrzuć tu screen jw z zakładki magazyn i smart

Plus memtest86 i sprawdź - dwa pełne przebiegi i ma być zero błędów.

Gdy próbuje wejść do zdarzeń systemowych resetuje mi komputer. Był czyszczony ręcznie każda część z osobna. Procesor dobrze leży nie raz to już robiłem lecz 1 raz takie mi się coś dzieje.

taki teraz na mi wyskoczył.

Zrobiłem ss.

Ciężko zrobić Memtest ponieważ zanim pobiore to sie resetuje komp;/

Nowy komputer i 21 tysięcy godzin pracy?

Dużo możliwości?

  • płyta
  • CPU
  • pamięć
  • karta grafiki
  • inne

Ale odinstaluj najpierw sterownik karty grafiki podanym programem i zrób test na systemowym sterowniku.

Edit:

Temperatury i dysk wyglądają OK.

Trochę lipa będzie z jakimkolwiek testem ponieważ gdy wchodzę do przeglądarki i chce coś pobrać to nagle zawiesza się a myszka można poruszać dopóki nie naciśnie się czegoś. I mam pytanie, czy to może być wina biosa ponieważ kumpel tak kiedyś miał, poprzestawiał coś w biosie i mu działa. Sek w tym że nie pamięta co:/

Pobrać możesz na innym kompie.

Tryb awaryjny i tu możesz też wykonać deinstalację sterownika.

Reset biosu baterią i sam się ustawi - sprawdź najpierw wszystko w kompie, czy OK.

Komputer odłączony od zasilania 230V, wyjmujesz baterię z płyty na 10 minut, wkładasz, uruchamiasz kompa i start do biosu, ustawisz datę i godzinę (prawidłowy reset zresetuje te dane) i zapiszesz bios Save.

Odinstalowalem sterowniki nic to nie dało. Reset biosu też nic. Nie mam 2 kompa żeby pobrać :confused: a czy może być coś z ustawieniami biosa? Patrzalem też jakieś skoki napięcia lecz nic nie wykrylo :confused:

No to zostaje serwis.

OC CPU miałeś robione?

Do kumpla, znajomych lub rodziny i nagraj programy.

Nie miałem. Niedawno się przeprowadziłem i mieszkam sam dość daleko od znajomych i rodziny. Dopiero w weekend będę miał możliwość pobrania tego

No to wykonasz jeszcze dwa testy:

Wejdziesz do biosu i podniesiesz napięcie dla pamięci o 0.1 V - sprawdź na jakim nominalnie pracuje +0.1 V zapisz bios Save i test.

Jak dalej problem.

To samo zrobisz dla CPU, podniesiesz mu Vcore o 0.1 V i test.

Edit:

Jak masz tylko jeden moduł pamięci, to sprawdź w instrukcji obsługi płyty, czy masz go założonego w I banku.

Nie mogę podnieść napięcia:/ W biosie gdy próbuje podnieść napięcie to nie mogę wejść wgl do tej opcji:/

Może trzeba przestawić z auto na manual lub podobnie.

Wrzuć zdjęcia tych opcji biosu.