Komputer się grzeje przy graniu , oglądaniu filmów na yt

Witam , mam problem nie wiem czy to odpowiedni dział , jeśli nie proszę o przeniesienie , problem wygląda następująco , komputer się grzeje po graniu w różne gry , oraz oglądanie filmów na youtube.Przy przeglądaniu stron www , temperatura natychmiast maleje.Dodam iż komputer był czyszczony wczoraj wszystko procesor , wiatraczki itp.

Everst Ultimate - w czasie gry

Płyta główna 41 °C (106 °F)

Procesor 51 °C (106 °F)

Aux 47 °C (117 °F)

Seagate ST380011A 44 °C (111 °F)

Everst Ultimate - Po Graniu

Płyta główna 33 °C (106 °F)

Procesor 39 °C (106 °F)

Aux 45 °C (117 °F)

Seagate ST380011A 40 °C (111 °F)

Jeśli to coś pomoże , dodam iż mam zasilacz i-box , wiatraczek na karcie graficznej jakiś z radiatorem , a tak apropo czym się rożni zwykły wiatrak od tego z radiatorem ?

ee a jaki to sprzęt?

Typ procesora Intel Pentium 4, 2666 MHz (20 x 133)

Nazwa płyty głównej Shuttle AV41+

Mikroukład płyty głównej VIA VT8753/A/E Apollo P4X266/A/E

Pamięć fizyczna 1024 MB (DDR SDRAM)

Karta wideo GeForce FX 5200 (128 MB)

co ma do tego sprzęt jak nawet na yt mu się grzeje komp LOL… Przy czyszczeniu być może założyłeś zbyt malo lub zbyt dużo pasty na procesor lub źle założyłeś chlodzenie. Sprawdź to i jeszcze pytanie jakiej marki jest procesor AMD czy INTEL?? Z tego co słyszałem to AMD mają troche większe temperatury na procesorach :slight_smile:

Intel , pasty tylko troszeczkę nałożyłem , dosłownie kropelkę , a chłodzenie jest dobrze założone z 5 razy sprawdzałem i wszystko dobrze się trzyma.

myślisz że Ci się grzeje?

P4 to małe grzejniki więc nie przejmuj się takimi temperaturami :wink:

Dodane 15.08.2010 (N) 15:19

aha i smień zasilacz jak najszybciej bo ten co masz może w każdej chwili się zepsuć i pociągnąć za sobą resztę sprzętu :wink:

nie mam zamiaru wymieniać zasilacza , niedawno co był wymieniany z 3 miechy temu i wiem że i-box to syf ale akurat mnie przy tym nie było jak był wymieniany , jeśli dasz mi 250 PLN , na jakiś markowy to wymienię.

@EDIT i ta temperatura procka nie jest większa niż 50 stopni , aczkolwiek i tak dziwne że przy graniu , oglądaniu skacze 10 +

Temperatury są w normie.Zwykły wiatrak,to tylko łopatki osadzone na karcie czy procesorze.Natomiast z radiatorem-posiada aluminiowy lub miedziany element z żeberkami,skuteczniej odprowadza ciepło.

dla mnie to jest dziwne że przy graniu , oglądaniu filmów , 10 +

Możesz zamontować na tylnej ściance wentylator wyciągowy i pilnuj aby wloty i wyloty np.zasilacza nie były czymś przysłonięte.Zapewnij pełną cyrkulację powietrza wokół komputera,

chłopie nie mam czasu żeby się bawić w takie rzeczy ;D , bardziej optymalne rozwiązanie ?:smiley:

W takim razie optymalnie…nie robić nic.Objawy są normalne.Czekaj do zimy,albo załóż klimatyzację o ile jej nie masz.

po co Ci 250zł?

do takiego sprzętu możesz kupić Fortrona 350 którego na allegro za 100zł dostaniesz ;]

dla mnie nie… 8)

  1. cienki proc, malo L2,

  2. jeszcze gorsza karta :wink:

jesli odtwarzasz YT nawet w 320p, to proc pewnie chodzi na pol gwizdka (albo nawet caly), karta tez wyciska troche potu - wniosek - nie przejmowac sie :smiley: