Komputer sie nie bootuje

witam,zawsze mialam ustawione w biosie bootowanie z plyty,dzis chcialam sobie windowsa zainstalowac a tu nic,zero reakcji,sa dwie wg mnie przyczyny:bios byl niedawno zaktualizowany i cos mu sie poknucilo i nowy dysk byl podpiety moze w zlym miejscu?choc watpie zeby to bylo przyczyna.

przyczyna może być prosta. Jest zmieniona kolejność bootowania. Musisz wejść w bios i zmienić kolejność by najpierw komputer bootowal z cd romu a potem z dysku twardego bo widocznie ma teraz na odwrót czyli dysk twardy a potem cd-rom. Jeżeli to nie to to pisz.

mam cd/dvd rom, i 3 dyski twarde,wiec wpierw kolejnosc dac cd/dvd,pozniej dysk 1,dysk2 ,dysk3,wszsytkie muz zaznaczyc czy tylko dysk 1 gdzie mam system?

janet00 , jako first boot daj na CD/DVD lub nazwę napędu CD/DVD zawartego w kompie jeśli znajduje się on na tej liście. A co do reszty nie musisz nic zaznaczać, jeśli chcesz żeby bootowało tylko z tej płyty.

Wybierasz w biosie po kolei pierwszy dysk az do tego na ktorym byl zainstalowany system. Na 100% to pomoze bo tak samo mialem.