Komputer się nie chce włączyć. 2 piki BIOS

(Dobrzan92) #1

Witam,

Czyściłem ostatnio kompa powietrzem, wyjąłem graficzną, zasilać tylko odkręciłem nic nie odłączałem. Odkręciłem radiator przeczyściłem, przykręciłem na miejsce. Wracam chce włączyć i nic nie chula tzn komp się włącza i pika (ten standardowy pik) później zapikał 2 razy (krótkie) poszukałem w necie, że to chyba coś z RAM (choć nie znam rodzaju płytu głównej nie wiem jak to sprawdzić) poodlączałem znów grafikę przymocowałem, podociskałem też RAMy i później był już tylko 1 pik, coś tam znów podociskałem (jakoś specjalnie nic nie robiłem) i się włączył. Chodził tak bez problemu przez ok 3-4 dni do teraz. Normalnie wczoraj wyłączony, stoi stabilnie i znów pik (ten standardowy) a po nim po kilku sekundach drugi krótki pik. Nie wiem jak się liczy te piki, czy się je liczy z tym "standardowym" czy bez? Niby 1 czy 2 piki są od RAMu. Ale ja nic przy ramie nie robiłem x\ Nawet ich nie wyjmowałem ostatnio...

Proszę o szybką pomoc, bo dziś wyjeżdżam a komp rodziców!

(krejzol123) #2

Przeczyść wejście na pamięć ram i jak odkręcałeś radiator nakładaleś nową pastę ?

(Dobrzan92) #3

no właśnie nie nakładałem, a komp dość stary i pasty to były resztki. x\ ile taka pasta kosztuje?

Właśnie jedną kość ram już wyciągnąłem i przeczyściłem czas na drugą.

a płyta główna to ASUS M2N-VM HDMI

myślałem, nad pastą też ale, że wtedy zaczął chodzić to myślałem, że OK

edit: ramy przeczyszczone, dodam że monitor też nie wykazuje chęci do współpracy. Ciągle czarny

(krejzol123) #4

Bez pasty mógł się spalić procesor ponieważ nie oddawał ciepła do radiatora nie odpalaj kompa bez pasty ! pasta w zależności możesz kupić od 10 do 50 zł pastę zależy od firmy ja bym celował w zalmana mx 2 ( osobiście mam noctuę nt h1 i jest bardzo dobra ale dałem za nią neicałe 50 zł więc nie wiem czy Ci się uśmiecha tyle wydawać)

(Dobrzan92) #5

Mam nadzieję, że się nie spaliło. Bo wydawał komp takie same sygnały a później się włączył. Pasty nic nie zmieniałem nic nie zabierałem było tyle co wcześniej. A jak się taką pastę nakłada trudne to? DO serwisu warto zanosić? W swoje umiejętności oceniam jako w miarę okrej jeśli chodzi w używaniu śrubokręta (odkręcenie podzespołów) słabiej gdy chodzi o luty itd :smiley:

(krejzol123) #6

nakładanie pasty naprawde nie jest niczym trudnym procesor musisz wyczyścić ze starej pasty i nałożyć nową nie może być jej za mało ale także za dużo masz tutaj pomocny filmik

(Dobrzan92) #7

Dobra dzięki za info, trzeba będzie pastę nałożyć. Mam nadzieję, że to pomoże x\ a jakieś inne propozycje co to może być? Pikanie wskazuje na RAM. no ale już wyczyszczony itd. A nic z nim nie robiłem podczas pierwotnego czyszczenia.