Komputer się nie chce włączyć. 2 piki BIOS

Witam,

Czyściłem ostatnio kompa powietrzem, wyjąłem graficzną, zasilać tylko odkręciłem nic nie odłączałem. Odkręciłem radiator przeczyściłem, przykręciłem na miejsce. Wracam chce włączyć i nic nie chula tzn komp się włącza i pika (ten standardowy pik) później zapikał 2 razy (krótkie) poszukałem w necie, że to chyba coś z RAM (choć nie znam rodzaju płytu głównej nie wiem jak to sprawdzić) poodlączałem znów grafikę przymocowałem, podociskałem też RAMy i później był już tylko 1 pik, coś tam znów podociskałem (jakoś specjalnie nic nie robiłem) i się włączył. Chodził tak bez problemu przez ok 3-4 dni do teraz. Normalnie wczoraj wyłączony, stoi stabilnie i znów pik (ten standardowy) a po nim po kilku sekundach drugi krótki pik. Nie wiem jak się liczy te piki, czy się je liczy z tym “standardowym” czy bez? Niby 1 czy 2 piki są od RAMu. Ale ja nic przy ramie nie robiłem x\ Nawet ich nie wyjmowałem ostatnio…

Proszę o szybką pomoc, bo dziś wyjeżdżam a komp rodziców!

Przeczyść wejście na pamięć ram i jak odkręcałeś radiator nakładaleś nową pastę ?

no właśnie nie nakładałem, a komp dość stary i pasty to były resztki. x\ ile taka pasta kosztuje?

Właśnie jedną kość ram już wyciągnąłem i przeczyściłem czas na drugą.

a płyta główna to ASUS M2N-VM HDMI

myślałem, nad pastą też ale, że wtedy zaczął chodzić to myślałem, że OK

edit: ramy przeczyszczone, dodam że monitor też nie wykazuje chęci do współpracy. Ciągle czarny

Bez pasty mógł się spalić procesor ponieważ nie oddawał ciepła do radiatora nie odpalaj kompa bez pasty ! pasta w zależności możesz kupić od 10 do 50 zł pastę zależy od firmy ja bym celował w zalmana mx 2 ( osobiście mam noctuę nt h1 i jest bardzo dobra ale dałem za nią neicałe 50 zł więc nie wiem czy Ci się uśmiecha tyle wydawać)

Mam nadzieję, że się nie spaliło. Bo wydawał komp takie same sygnały a później się włączył. Pasty nic nie zmieniałem nic nie zabierałem było tyle co wcześniej. A jak się taką pastę nakłada trudne to? DO serwisu warto zanosić? W swoje umiejętności oceniam jako w miarę okrej jeśli chodzi w używaniu śrubokręta (odkręcenie podzespołów) słabiej gdy chodzi o luty itd :smiley:

nakładanie pasty naprawde nie jest niczym trudnym procesor musisz wyczyścić ze starej pasty i nałożyć nową nie może być jej za mało ale także za dużo masz tutaj pomocny filmik

Dobra dzięki za info, trzeba będzie pastę nałożyć. Mam nadzieję, że to pomoże x\ a jakieś inne propozycje co to może być? Pikanie wskazuje na RAM. no ale już wyczyszczony itd. A nic z nim nie robiłem podczas pierwotnego czyszczenia.